Będą nowe strefy czerwone. Zostanie nimi objętych ponad 100 powiatów, w tym największe miasta

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Ponad 100 powiatów będzie objętych czerwoną strefą. W tym największe miasta
Ponad 100 powiatów będzie objętych czerwoną strefą. W tym największe miasta Szymon Starnawski /Polska Press
Udostępnij:
W środę padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia informuje, że ponad 100 powiatów w najbliższym czasie objętych zostanie czerwoną strefą, w tym największe miasta. Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz przekazał, że liczba respiratorów dla pacjentów z Covid-19 jest wystarczająca, ale zaszła konieczność przeszkolenia dodatkowego personelu do jego obsługi.

Przyrosty zakażeń koronawirusem z dnia na dzień biją rekordy w naszym kraju. W środę resort zdrowia poinformował o ponad 6,5 tys. nowych przypadków zakażeń. Dzień wcześniej było to ponad 5 tys. Ostatniej doby zmarło 116 osób zakażonych Covid-19 (z czego 11 nie miało chorób współistniejących).

EPIDEMIA KORONAWIRUSA MINUTA PO MINUCIE. RELACJE NA ŻYWO:

Najgorzej sytuacja wygląda na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że stolice województw mocno rzutują na ilość zakażeń w skali kraju.

Jak dodał, w czwartek, po publikacji codziennej statystki, zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. - I tutaj pod kierunkiem pana premiera będą zapadać kolejne decyzje. Na pewno ten wachlarz możliwości do wprowadzenia jest dość długi - mówił.

Kolejne powiaty w czerwonej strefie

- Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad 100 powiatów jako stref czerwonych. Będzie w nich dość dużo miast – przyznał rzecznik, dodając, że obostrzeniami zostaną objęte stolice poszczególnych województw.

Jak przekazał, minionej doby w Warszawie zanotowano 720 nowych zakażeń, w Krakowie było ich 499, w Łodzi 148, a w Poznaniu 116.

Czeka nas dalszy wzrost zakażeń?

Andrusiewicz dodał, że jutro również spodziewać możemy się dużej liczby zakażeń. - Na dobowe statystyki wpływa duża liczba osób kierowanych na wymazy z POZ. Ostatniej doby skierowano 24 tys. pacjentów. Około 50 proc. z nich wykonuje te testy w pierwszej dobie, a trafność skierowań często wynosi ok. 60 proc. - mówił.

Dodał, że zdaniem resortu zdrowia w Polsce nie ma dużych ognisk koronawirusa. - Wciąż to powtarzamy, zakażamy się w tej chwili na ulicach - stwierdził.

Rzecznik ministerstwa zaznaczył, że ostatniej doby wystawiono 16 tys. skierowań, czyli o 8 tys. mniej niż dobę wcześniej. - Proszę też pamiętać, że skierowanie na test to nie jest jeszcze test, tylko to liczba osób skierowanych do testowania. W związku z tym jutrzejszy wynik też na pewno będzie wysoki – mówił.

Co z 1 listopada?

Rzecznik zapewnił, że „obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych”. - To co możemy robić, to apelować do Polaków, żeby rozłożyć te wyjazdy na tydzień przed dniem Wszystkich Świętych - tłumaczył.

Andrusiewicz: Respiratorów wystarczy

Resort zdrowa poinformował dziś, że obecnie zajętych jest 467 respiratorów. Andrusiewicz tłumaczył, że w sumie dla pacjentów z koronawirusem jest przeznaczonych ponad 1020 urządzeń. - Bufor łóżek i respiratorów jest, ale oczywiście my decydujemy się na wydanie kolejnego sprzętu. W ubiegłym tygodniu poszła dyspozycja o wydaniu 304 respiratorów dla szpitali drugiego i trzeciego poziomu. W tym tygodniu poszła dyspozycja o wydaniu 394 respiratorów dla szpitali pierwszego poziomu, czyli dla szpitali powiatowych – wskazał. - Bufor w Agencji Rezerw Materiałowych nadal jest i sprzęt nie jest zagrożony – dodał.

Szkolenie dodatkowego personelu

Andrusiewicz zaznaczył, że Ministerstwo Zdrowia stara się nie dopuścić do sytuacji, w której na oddziałach intensywnej terapii będzie brakowało personelu medycznego. - Tu wspólnie z konsultantem krajowym do spraw anestezjologii podjęliśmy decyzje o szkoleniu dodatkowego personelu pielęgniarskiego do opieki nad pacjentami na oddziałach intensywnej terapii – przekazał.

Wyjaśnił też, że personel medyczny do pracy w poszczególnych szpitalach kierują wojewodowie, a według jego wiedzy „na dziś takich skierowań było w granicach tysiąca”.

Wracają godziny dla seniorów

Od czwartku od godziny 10.00 do 12.00 ponownie obowiązywały godziny dla seniorów – będą mogli oni np. zrobić wówczas zakupy spożywcze lub udać się do apteki. - Dziś przekazaliśmy nasz projekt rozporządzenia Rady Ministrów w zakresie godzin dla seniorów. Będzie on teraz w trybie obiegowym na Radzie Ministrów - poinformował w środę rzecznik Andrusiewicz, zaznaczając, że „niedługo przepis wejdzie w życie”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
14 października, 21:37, Piotr:

STOP PLANDEMII!

15 października, 0:20, Gość:

No dureń i debil ręce opadają

Masz monopol na wiedzę?

Skąd ją czerpiesz, z GP?

G
Gość
14 października, 21:37, Piotr:

STOP PLANDEMII!

No dureń i debil ręce opadają

G
Gość
""Poseł Sachajko złożył ważną interpelację w sprawie COVID-19

Interpelację w sprawie badań nad COVID-19, sekcji zwłok osób zmarłych, opracowania krajowych standardów, lekarstw i badania szczepionek oraz zagadnień poruszanych w liście otwartym prof. dr hab. Ryszarda Rutkowskiego złożył poseł Jarosław Sachajko...

Interpelacja to pokłosie listu do prof. dr hab. med. Łukasza Szumowskiego, Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyji, lekarzy i pracowników naukowych Uniwersytetów Medycznych, posłów i senatorów, lekarzy oraz dziennikarzy wystosowanym przez prof. dr hab. Ryszarda Rutkowskiego w dniu 7 maja 2020 r.

Oto fragment listu:

„W roku 2020 po raz pierwszy w dziejach świata i medycyny obligatoryjnie uznano i politycznie zadekretowano, że każdy mieszkaniec naszej planety musi ulec zakażeniu COVID-19, stać się jego utajonym nosicielem, a w przypadku zachorowania, umrzeć. Takie komunikaty medialne, wsparte opresją policyjną wbijane są codziennie do głów zdezorientowanych Polaków. Każdego dnia w mediach ogólnopolskich podawana jest liczba osób, które zmarły i miały dodatni test na COVID-19. Nie podawana jest zaś ogólna liczba zgonów do których doszło w tym samym dniu z przyczyn naturalnych (choroby), w wyniku samobójstw czy różnego rodzaju wypadków. W naszym coraz bardziej odrealnionym społeczeństwie, przekonanym że ludzie żyją wiecznie i nie umierają z innych przyczyn niż COVID-19 rozwija się psychoza strachu i paranoiczne przekonanie, że maska chroni przed chorobą. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”"

https://naszapolska.pl/2020/08/15/posel-sachajko-zlozyl-wazna-interpelacje-w-sprawie-covid-19/?fbclid=IwAR1xoVuhQiMCLZtb-DzSFmkdHcbTVtMyDfm33N-3ZdUBxA3c7mk6-0wodVE
P
Piotr

STOP PLANDEMII!

G
Gość

"Kontenery do Izolacji Polaków Pod Pozorem Zarazy - Analiza Komentator Pieniądze Izolatoria Bank PL"

https://www.youtube.com/watch?v=RUgZ79iqD4Q

G
Gość

"Poseł Bundestagu opowiada w Sommer TV o lock[wulgaryzm] w Niemczech: To jest DRAMAT"

https://www.youtube.com/watch?v=QyRA67ih8Lk

G
Gość

"CZERWONO w całej Polsce? Zamknięte bazary. Abstynencja , a Szumowski MILCZY! || Sommer TV"

https://www.youtube.com/watch?v=wWLyrZ0uwHE

G
Gość

"Festiwal Plucia w Twarz Polakom - Dlaczego To Robią? Mają Plan? Analiza Komentator Pieniądze Bank PL"

https://www.youtube.com/watch?v=FuLcH5ZR5CQ

G
Gość

"...Przy pomocy testów PCR wykrywamy być może 10% wszystkich aktywnych infekcji w Polsce, a w dodatku spośród testowanych osób „przepuszczamy” ok 50% ze względu na niską czułość testów PCR. Bliskie prawdy będzie założenie, że 90% osób SARS2 chodzi sobie nieświadomie po Polsce, pracuje, wypoczywa, przebywa w sanatoriach. Nie izolują się ani oni, ani ich rodziny. Te osoby są także hospitalizowane w szpitalach niejednoimiennych, nie są izolowane od innych pacjentów i nie wywołują pandemonium, jakiego baliśmy się w marcu. Praktyka jest taka, że bardzo drogie, uciążliwe i, powiedzmy to głośno, łamiące prawa człowieka działania administracji są zupełnie nieskuteczne – próbujemy zawrócić wiatr przy pomocy miotły.

Spirala intensywnego testowania

Najpilniejszą sprawą przed jesiennym wybuchem „sezonu grypowego” jest zmiana Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. poz. 607, gdyż na podstawie tego aktu prawnego rozkręcana jest spirala intensywnego testowania, izolowania, nowych rekordów zakażeń i w efekcie medialnej paniki. Należy zmienić przepisy o zgłaszaniu i izolacji infekcji SARS-CoV-2 oraz o kwarantannie kontaktów.

Gdy piszę te słowa, w USA zaszła rewolucja, gdyż na stanowisko doradcy Prezydenta USA d.s. walki z pandemią w specjalnym zespole doradczym został powołany dr Scott Atlas z Uniwersytetu Stanford. Uniwersytet Stanford to miejsce, gdzie zdrowy rozsądek i chłód w podejściu do pandemii COVID królował od początku – dość powiedzieć, że tam pracuje i publikuje dr John Ioannidis, od marca ostrzegający przed nadmierną reakcją na pandemię i jej nieobliczalnymi skutkami dla całej światowej gospodarki i życia). Czy dr Scott Atlas będzie tym małym dzieckiem, które krzyknie głośno „król jest nagi !”? I czy to wystarczy aby nas obudzić?..."

Lek. Paweł Basiukiewicz, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, pracuje w Oddziale Kardiologicznym SPS Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, na co dzień w pracy zawodowej zajmuje się elektroterapią.

https://swiatlekarza.pl/dr-pawel-basiukiewicz-nowe-szaty-cesarza-w-czasie-pandemii-covid-19/

G
Gość
"Tysiące naukowców i osób podpisali Wielką Deklarację z Barrington by przerwać obostrzenia covid.

Maski nie mogą być narzucone przepisami - to wrogie dla celu polityki zdrowotnej - mówi jeden z 3 pierwszych czołowych sygnatariuszy deklaracji, profesor z USA (Stanford University). Obostrzenia powinny być zlikwidowane i należy iść w kierunku wariantu Szwedzkiego - tworzenia odporności stadnej.

Wywiad: LONDYN TV

Tysiące podpisuje petycję przeciwko blokadom: Wielka Deklaracja Barringtona

Wywiad z Profesor Jay Bhattacharya z Uniwersytetu Stanford dołączył do 6000 innych ekspertów w dziedzinie zdrowia, podpisując Wielką Deklarację Barringtona, globalny ruch przeciwdziałający blokadom."

https://www.youtube.com/watch?v=QeZ6n3wD6a8
G
Gość

"Kompromitacja władzy! Konfederacja ujawnia kuriozalne odpowiedzi rządu ws. strategii walki z epidemią

We wtorek (13.10.2020) odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich ugrupowań sejmowych. Tematem była strategia walki z pandemią koronawirusa. Konfederację reprezentowali posłowie Grzegorz Braun i Jakub Kulesza, którzy zadali pytania o podstawę prawną wprowadzonych obostrzeń oraz o strategię wypracowania „odporności stadnej” bez lockdownu, stworzoną w marcu br. przez polskiego matematyka Krzysztofa Szczawińskiego, której założenia zostały poł roku później powtórzone w Deklaracji z Great Barrington przygotowanej przez profesorów uniwersytetów Harvarda, Stanforda i Oxfordu. Szczegółowe wyjaśnienie strategii Szczawińskiego TUTAJ. Deklaracja z Great Barrington TUTAJ.

ytanie posła Brauna o podstawy prawne obostrzeń epidemicznych wprowadzanych przez rząd. Odpowiedź premiera Morawieckiego: Podstawą prawną jest ustawa z marca, a jeśli nie do wszystkich działań mamy podstawę prawną to na następne posiedzenie Sejmu przygotujemy nową ustawę. Odpowiedź szefa KPRM Michała Dworczyka: Jako że jest to kwestionowane przez polityków i prawników to zostanie to zmienione w ustawie. Projekt jest już gotowy.

Pytanie posła Kuleszy o podstawy naukowe działań podejmowanych przez rząd, w tym prace naukowe, zamówione ekspertyzy i modele epidemiologiczne. Odpowiedź premiera Morawieckiego: Tak, doradzają nam epidemiolodzy...

Posłowie Konfederacja pytają, czy rząd zapoznał się z Deklaracją z Great Barrington. Analiza zbieżna z koncepcją Krzysztofa Szczawińskiego, a stworzona pół roku później przez niekwestionowane autorytety – profesorów uniwersytetów Harvarda, Stanforda i Oxfordu. Deklaracja ta całkowicie podważa metodę walki z epidemią poprzez lockdown i masowe obostrzenia. Została ona podpisana przez 9 115 naukowców z dziedziny medycyny i zdrowia publicznego oraz 23 510 praktykujących medyków. ODPOWIEDZI BRAK.

Co podczas wideokonferencji miał do powiedzenia szef GIS Jarosław Pinkas? Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od spółek skarbu państwa i rządu. Dostaliśmy nowe samochody, nowe komputery i nowe telefony, które posłużą nam przez lata."

https://wprawo.pl/kompromitacja-wladzy-konfederacja-ujawnia-kuriozalne-odpowiedzi-rzadu-ws-strategii-walki-z-epidemia/

G
Gość

"...Z odpowiedzią przybywa sam Szumowski.

– Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – powiedział były minister dowodząc, że wszystko, o czym od miesięcy, w oparciu o wypowiedzi specjalistów, pisaliśmy o testach PCR – to fakty niezaprzeczalne. powoływaliśmy się na genetyków: prof. Kornelię Polok i prof. Romana Zielińskiego, którzy od wielu lat wykorzystują technologię PCR w swojej pracy badawczej. Naukowcy w prosty sposób wyjaśniają dlaczego testy PCR nie nadają się do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2..."

https://wprawo.pl/minister-ewangelista-w-szpitalu-potwierdza-ze-testy-daja-wynik-falszywie-dodatni/

Jaki procent "testów" jest fałszywie dodatni?

Na tej podstawie wprowadzamy drugi lockdown?

Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie