Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będą nowe samochody dla strażaków z województwa zachodniopomorskiego. W tym pierwsze "elektryki"

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Pięć samochodów elektrycznych i stacji ładowania – trafi przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu.
Pięć samochodów elektrycznych i stacji ładowania – trafi przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu. Marek Jaszczyński
To dobry początek roku dla zachodniopomorskich strażaków. Ponad 3,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie trafi na 3 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze oraz 5 samochodów elektrycznych i stacji ładowania dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Prezes Funduszu Marek Subocz przekazał umowy dofinansowania nadbryg. Jarosławowi Tomczykowi – Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP.

Pięć samochodów elektrycznych i stacji ładowania – trafi przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu. Dzięki nim do atmosfery rocznie nie trafi prawie 7 ton dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, NOX, a także benzo(a)pirenu.

- Jesteśmy wdzięczni, że potrzeby Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego są zauważane i możemy się tu znowu spotkać w celu podpisania umowy na dostawę pojazdów, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. W tym roku ta umowa jest szczególna, bo zgodnie z możliwościami, ale i też trendami, które idą, czyli niskoemisyjności, inwestujemy również samochody elektryczne. To będą pierwsze samochody elektryczne dla zachodniopomorskich strażaków - mówił nadbrygadier Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. - Co prawda będą to samochody pomocnicze, bo samochody elektryczne typowo ratowniczo-gaśnicze jeszcze nie do końca są sprawdzone.

To nie koniec dobrych wieści

- Dzięki zakupowi przez Komendę Wojewódzką 3 nowych, terenowych samochodów ratowniczo-gaśniczych zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska, a Strażacy będą prowadzić akcje jeszcze sprawniej. Każdy z planowanych do zakupu pojazdów będzie wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, autopompę, a także aparaty powietrzne oraz sprzęt burzący, ratowniczy i ostrzegawczy – mówił Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu. Koszt zakupu tych wozów to 3 mln złotych, w tym 2 mln zł – przekazanie przez WFOŚiGW w Szczecinie środków z rezerwy celowej budżetu państwa. Postała kwota to dofinansowanie z Komendy Głównej PSP i jednostek samorządu terytorialnego.

Wręczenie umów odbyło się w obecności Joachima Brudzińskiego – posła do Parlamentu Europejskiego, posłów: Leszka Dobrzyńskiego, Czesława Hoca, Michała Jacha i Artura Szałabawki, a także wojewody Zbigniewa Boguckiego.

- Dla nas Pomorze Zachodnie, przede wszystkim służby mundurowe, tak jak państwowa straż pożarna, polska policja, straż graniczna, nie mają barw partyjnych. Oczywiście rządy się zmieniają i ministrowie się zmieniają, ale my jako obywatele mamy to poczucie bezpieczeństwa - powiedział Joachim Brudziński.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński