jakub lisowski
SPR Pogoń Szczecin - AZS Koszalin 25:29.
SPR Pogoń Szczecin - AZS Koszalin 25:29. Andrzej Szkocki
EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. W wojewódzkich derbach ponownie górą Energa AZS Koszalin, a Pogoń znów nie może pokonać zespołu z ligowej czołówki.

To miało być zacięte spotkanie, ale miało się zakończyć siódmym w sezonie sukcesem szczecinianek. Tyle, że od początku to akademiczki prezentowały się lepiej – radziły sobie z obroną Pogoni, były pewniejsze w ataku pozycyjnym. Pogoniarkom brakowało skuteczności, trochę opanowania.

Siódemka ze Szczecina prowadziła w tym meczu tylko raz – 7:6 po rzucie Ivany Bozović w 16. minucie, a tak to AZS prowadził od początku, najczęściej 2-3 trafieniami.

Dłuższa narada w szatni też niewiele zmieniła. Pogoń nie mogła się odnaleźć na parkiecie (mecz rozegrano gościnnie w Netto Arenie), a rywalki odskakiwały, gospodynie rzucały na remis. W 39. minucie Joanna Wołoszyk rzuciła na 17:18, ale po 5 minutach zrobiło się 17:21. Mimo prób – podopieczne Nevena Hrupeca już nie były w stanie odrobić strat, a koszalinianki miały spotkanie do końca pod kontrolą.

Wynik derbowego spotkania nie przekreśla szans Pogoni na medal w tym sezonie. Może pozytywnie wpłynąć na zespół, ale nasz zespół przegrał na swoim parkiecie z innym kandydatem do medalu, który w dodatku grał gigantycznie osłabiony. Kontuzję odniosła Romana Roszak, której może zabraknąć do końca sezonu. W poprzednim sezonie szczecinianki nie potrafiły pokonać zespołu z czołówki i sezon zakończyły na 6. miejscu. Letnia wymiana połowy składu, ściągnięcie zawodniczek i sztabu z Europy miało to zmienić. Jesień na razie tego nie potwierdza. Ligowa czołówka jest skromniejsza, a do medalu nie jest bliżej.

W środę Pogoń zagra z Piotrcovią w lidze, a w najbliższą niedzielę rozpocznie walkę w Pucharze Challenge Cup. Zagra z zespołem z Helsinek dwa mecze w Netto Arenie.

SPR Pogoń Szczecin – Energa AZS Koszalin 25:29 (12:12)
Pogoń: Pruenster, Krupa – Cebula 7, Blazević 5, Dezić 4, Wołoszyk 3, Płomińska 2, Agbaba 1, Zawistowska 1, Janas 1, Bozović 1, Urbańska, Szynkaruk, Kochaniak.

Wyniki 9. kolejki: Start – Ruch 28:23, KPR JG – Piotrcovia 26:23, KPR K. - Korona 34:24.