Bardzo udane mistrzostwa Polski dla sumitów Spartakusa Pyrzyce

Spartakus Pyrzyce
W Ropczycach niedaleko Rzeszowa odbyły się mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo. Nie mogło zabraknąć tam ekipy Spartakusa Pyrzyce, która wróciła do domu z sukcesami.

Reprezentacja Spartakusa Pyrzyce, czołowego klubu w naszym kraju jeżeli chodzi o szkolenie młodych zapaśników oraz sumitów, po opieką trenera Grzegorza Jaska wywalczyła sześć medali podczas rywalizacji w mistrzostwach Polski w Ropczycach.

Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Staszak, który wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej +75 kilogramów i krążek tego samego koloru również w kategorii open. Podobnym wyczynem może się pochwalić jej klubowy kolega. Aleksander Gorący także został wicemistrzem kraju w kategorii +100 kg oraz w kategorii open. Do kupki srebrnych medali swój dorzucił również Jakub Żółtański, który zajął drugie miejsce w kategorii 80 kg.

Piąte miejsce wywalczyli Julia Ignasiak (kategoria 70 kg) oraz Aleksander Kaprykowski (kategoria +100 kg), z kolei na siódmej pozycji sklasyfikowany został Wiktor Piwoni (kategoria 70 kg). Wicemistrzami Polski została też drużyna juniorów Spartakusa.

Z kolei w punktacji klubowej juniorów pyrzycki klub zajął trzecie miejsce w Polsce. Łącznie reprezentanci Spartakusa Pyrzyce w tych zawodach zdobyli 72 punkty we współzawodnictwie sportowym w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.