Tomasz Biliński
Bardzo dobra forma Polaków w Derby County. Jóźwiak z golem, Bielik z nagrodą
Bardzo dobra forma Polaków w Derby County. Jóźwiak z golem, Bielik z nagrodą Rex Features/East News
Krystian Bielik został uznany najlepszym graczem meczu Derby County - Swansea. Zespół polskiego pomocnika wygrał 2:0, a jednego z goli strzelił Kamil Jóźwiak, dla którego było to pierwsze trafienie w Championship.

Choć Swansea jest w ścisłym gronie drużyn, które rywalizują o awans do Premier League, a Derby County zajmuje miejsce w strefie spadkowej, to właśnie zespół z Polakami w składzie miał w środowy wieczór powody do radości. I to bardzo szybko, bo gospodarze wyszli na prowadzenie w 4. minucie, gdy bramkę zdobył Colin Kazim-Richards.

Mimo że goście mieli optyczną przewagę, to skuteczniejsze było Derby County. W 37. minucie ekipa Wayne'a Rooneya podwyższyła prowadzenie. Swojego pierwszego gola dla klubu strzelił Kamil Jóźwiak, który we wrześniu przeszedł za 4,3 mln euro z Lecha Poznań. 22-letni napastnik otrzymał piłkę na skraju pola karnego i celnie huknął z lewej nogi. W 90. minucie został zmieniony przez Louie Sibley'a.

- Kamil z każdym meczem gra coraz lepiej. Zaczynamy dostrzegać jego prawdziwą jakość. Ciężko pracuje dla drużyny i strzelił pięknego gola. On wciąż się uczy i będzie się rozwijał. Jestem nim zachwycony i miejmy nadzieję, że tak pozostanie - chwalił po meczu Rooney.

Do ostatniego gwizdka na boisku był za to Krystian Bielik. 22-letni defensywny pomocnik szybko wraca do właściwej formy, czego skutkiem jest nagroda dla najlepszego gracza meczu. Przypomnijmy, że w styczniu piłkarz zerwał więzadła w kolanie. Do gry wrócił w październiku. Odkąd to zrobił, Derby County nie przegrało meczu.

W sumie to już szóste spotkanie "Baranów" bez porażki (a piąte z Bielikiem w składzie) i czwarte bez straconego gola. Zespół Rooneya zajmuje 22. miejsce (na 24 drużyny) i jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Po 19 kolejkach ma 16 punktów, tyle samo ile 21. Nottingham Forest.