MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bank Mleka Kobiecego w Szczecinie: Pierwszy wcześniak przyjął pokarm

Anna Folkman
Anna Folkman
Dostarczony do Banku Mleka Kobiecego szpitala na Pomorzanach pokarm już został podany pierwszemu wcześniakowi.

- Maluch karmiony jest mlekiem dawczyni i rośnie jak na drożdżach - przyznaje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka szpitala. - Noworodek urodził się kilka dni temu w 34. tygodniu ciąży. Był w stanie dobrym, ale ze względu na nieuruchomioną jeszcze w pełni laktację mamy zostało mu podane mleko z Banku Mleka Kobiecego SPSK-2. Jego mama wie, jakie znaczenie ma naturalny pokarm kobiecy dla zdrowia i rozwoju dziecka

- Widzę różnicę - starsze dzieci były karmione mieszankami - łapały infekcje. Ostatnią pociechę karmiłam piersią - ma lepszą odporność - mówi mama dziecka. Cały czas opiekuje się nią położna-doradczyni laktacyjna, by wesprzeć ją w pracy nad laktacją - Będę się starać, zależy mi, by karmić malucha swoim mlekiem - mówi.

Bank mleka kobiecego to szansa na karmienie naturalnym pokarmem dzieci (głównie wcześniaków), które z różnych przyczyn – losowych lub medycznych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy.

Mleko pozyskuje się od kobiet, które same są w okresie laktacji, karmią swoje dziecko i chcą się podzielić nadmiarem swojego pokarmu. Po przejściu odpowiednich badań i zakwalifikowaniu się jako dawczynie mleka, otrzymują specjalne laktatory i komplet informacji nt. ściągania i przechowywania pokarmu. Dawstwo mleka jest honorowe i anonimowe. Więcej informacji na www.bankmleka.spsk2-szczecin.pl.

Bank Mleka Kobiecego SPSK-2 otwarto 24 maja. To 10. taka placówka w naszym kraju. Pierwszy transport mleka odbył się tutaj 7 czerwca.

Zobacz też:Kulisy zdrowia: Karmienie piersią. To się opłaca! Zaoszczędzisz nawet 12 tys. zł rocznie [WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński