Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Baniak dyrektorem

ste, 31 grudnia 2004 r.
Bogusław Baniak, były trener Pogoni, został dyrektorem nowo powołanego w szczecińskim urzędzie miejskim Wydziału Sportu.

Wczoraj powstał też Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.

Do tej pory w magistracie istniał Wydział Oświaty i Kultury Fizycznej. Decyzja o powstaniu Wydziału Sportu zapadła wczoraj na kolegium prezydenckim. Dyrektorem został Bogusław Baniak, który obejmie stanowisko 4 stycznia. Wydział podlegać będzie wiceprezydentowi Jerzemu Krawcowi.

- Gwarantuję, że w tym naszym "biednym" pod względem sportowym mieście, obudzi się entuzjazm - powiedział nam wczoraj Bogusław Baniak. - Znam sport od podszewki, moje doświadczenie pomoże w zbudowaniu silnego ośrodka sportowego. Szczecin musi mieć przynajmniej trzy zespoły pierwszoligowe. Myślę też o szkołach sportowych, które dałyby narybek drużynom ligowym.

Pomysł wyodrębnienia Wydziału Sportu z Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej nie wszystkim się spodobał. Pod kompetencje nowej jednostki miałyby przejść m.in. klasy i szkoły sportowe.

- To absurd. Sport w Polsce oparty jest na oświacie - skomentował Paweł Bartnik, przewodniczący Komisji ds. Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta. - Wyobraźmy sobie, że Zachodniopomorskie Centrum Edukacyjne, gdzie znajduje się klasa piłkarska, przejdzie do Wydziału Sportu. Przecież w tej szkole znajdują się największe w Polsce warsztaty zawodowe. Szkoła kształci też dorosłych. To tak jakby oddać szkołę samochodową w kompetencje wydziału komunikacji.

Kolegium prezydenckie powołało też Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Nadzór nad nim sprawować będzie wiceprezydent Anna Nowak. Nazwisko dyrektora nie jest jeszcze znane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński