MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baltic Business Forum w Świnoujściu. Rozmawiają o współpracy przy odbudowie Ukrainy [ZDJĘCIA]

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Trwa 16. edycja Baltic Business Forum w Świnoujściu.
Trwa 16. edycja Baltic Business Forum w Świnoujściu. Bogna Skarul
W Świnoujściu trwa Baltic Business Forum. Jest to już 16. edycja konferencji. Tym razem organizatorom udało się zaprosić znamienitych gości i prelegentów. Są też przedsiębiorcy, samorządowcy, eksperci. Debatują wokół głównego tematu tegorocznego BBF – „Współpraca dla odbudowy Ukrainy".

Byli premierzy, ministrowie, ambasadorzy, władze samorządowe, prezydenci miast, ale także przedsiębiorcy przez trzy dni w Świnoujściu rozmawiają pod hasłem „Współpraca dla odbudowy Ukrainy". Zastanawiają się, co wspólnie muszą zrobić, aby sprostać potrzebom odbudowy i ambicjom przedsiębiorców naszych krajów? Jak pogodzić konkurujących ze sobą przedsiębiorców z Polski i Ukrainy? Jak finansować potrzeby odbudowy i modernizacji Ukrainy?

W agendzie przewidywane są także warsztaty dla przedsiębiorców: Jak być FIT for Ukraine? A w tej sprawie doradzą KredoBank, BGK, KUKE, PAIH, UkraineInvest.

Menedżerowie firm, przedsiębiorcy, eksperci i samorządowcy wspólnie rozmawiają o tym, jak wzmocnić pozycję Polski oraz polskich firm w procesie odbudowy Ukrainy.

Czy polscy przedsiębiorcy wykorzystają szansę udziału w odbudowie? Do wykorzystania tej szansy namawiał między innymi minister Paweł Kowal, który właśnie na forum w Świnoujściu zapowiedział rządową inicjatywę w tej sprawie.

- Nie jestem w stanie z każdym przedsiębiorcą, który deklaruje współpracę w ramach odbudowy Ukrainy, rozmawiać osobno - mówił w poniedziałek na Forum.

- Planuję organizację specjalnego spotkania w tej sprawie.

Do niego bowiem już na samym Forum zgłosili się przedstawiciele firm, którzy bardzo konkretnie deklarowali swój udział. Mówili o swoich produktach, które już teraz mogłyby wspomóc Ukrainę.

W programie konferencji znalazły się także takie bloki tematyczne jak: energetyka i przemysł obronny. Eksperci podkreślali, że już dziś trzeba mówić o gwarancji bezpieczeństwa oraz budowaniu pozycji Polski jako hubu odbudowy Ukrainy.

- Inaczej szanse te wykorzystują nasi sąsiedzi, inwestując m.in. w transport morski - podkreślali specjaliści.

Dotychczasowe edycje BBF zgromadziły 5500 uczestników z 18 krajów, dyskusje trwały łącznie 14 000 minut, uczestniczyło w nich 1150 panelistów. Organizatorami BBF są: Polsko - Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód ENEIA, współorganizatorami: Urząd Miasta Świnoujście i Województwo Zachodniopomorskie.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński