Baja Poland 2013: Żełudow wygrywa rajd. Polacy na podium

Sebastian Wołosz
Załoga Żełudow/Rudnicki na trasie pierwszego odcinka specjalnego w Drawsku Pomorskim. Sebastian Wołosz
Na ostatnim etapie znów najszybszy był Krzysztof Hołowczyc, ale nie udało mu się odrobić ogromnej straty. W rajdzie triumfowała rosyjska załoga Aleksandr Żełudow i Andrei Rudnicki. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się duet Dąbrowski/ Czachor.

Ostatni etap rajdu Baja Poland 2013 wygrał Krzysztof Hołowczyc, choć istniało ryzyko, że w ogóle w nim nie wystartuje. Awaria skrzyni biegów była poważna, ale na szczęście mechanikom udało się ją naprawić i polski kierowca zdążył na start. "Hołek" wykręcił czas 55:11.00, co pozwoliło mu przesunąć się na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Aleksandr Żełudow, który zameldował się na mecie z czasem 56:55.00.

Rosjanin okazał się czarnym koniem rajdu Baja Poland 2013. Po prologu był dopiero na ósmym miejscu, ale znakomita jazda na odcinkach specjalnych na poligonie w Drawsku Pomorskim pozwoliła mu awansować na drugie miejsce. Po awarii Hołowczyca na czwartym odcinku specjalnym i dobrych przejazdach w Dobrej Szczecińskiej Rosjanie wskoczyli na najwyższy stopień podium.

Trzecie miejsce na piątym odcinku specjalnym zajęła załoga Coffaro/ Meneses z czasem 58:09.00.

Świetnie podczas rajdu zaprezentowali się Maciej Dąbrowski i Jacek Czachor, niegdyś znakomici motocykliści, którzy teraz wspólnie jeżdżą w rajdach terenowych. Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pecha miał również Adam Małysz, który na drugim odcinku w Drawsku Pomorskiem wypadł z trasy i stracił przez to miejsce na podium.