Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

BAJA POLAND 2012. Hołowczyc: Będziemy ścigali się do ostatniego metra [wideo]

god
-Trasa rajdu jest bardzo techniczna - powiedział dziś Krzysztof Hołowczyc.
-Trasa rajdu jest bardzo techniczna - powiedział dziś Krzysztof Hołowczyc. god
Rozpoczyna się największa i jedyna o takiej randze impreza motoryzacyjna w Polsce: Baja Poland 2012!

BAJA POLAND 2012 w Szczecinie

Dziś podpisano porozumienie o lokowaniu rajdu w zachodniopomorskim w następnych latach.

W dniach 7-9 września do rywalizacji staną najlepsi kierowcy nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. Nie zabraknie także artystów i gwiazd sportu, z Adamem Małyszem na czele.

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, podczas, której podpisane zostało porozumienie między Miastem Szczecin, Dobrą, Drawskiem Pomorskim, Zarządem Województwa a Polskim Związkiem Motorowym o lokowaniu rajdu przez następne lata w Szczecinie. W konferencji udział wzięli prezydent Piotr Krzystek, marszałek województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Teresa Dera wójt gminy Dobra, Zbigniew Ptak Burmistrz Drawska Pomorskiego, Arkadiusz Sąsara, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM Marcin Fiejdasz - Dyrektor Rajdu Baja Poland 2012 oraz nasz znakomity kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

- Szczecin i jego okolice są jednymi z najlepszych terenów do organizowania takich imprez - podkreślił prezydent Piotr Krzystek podczas konferencji.

- Trasa rajdu jest bardzo techniczna, niełatwa do odczytania dla pilota, a jej różnorodność ogromna. Z pewnością każdy kierowca znajdzie coś dla siebie pod względem trudności. Wierzę, że zawodnicy będą po tym rajdzie bardzo zadowoleni. Będziemy ścigali się do ostatniego metra - dodał Krzysztof Hołowczyc.

Zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo na ulicach Szczecina, gminy Dobra oraz na poligonie w Drawsku. Impreza zaliczana jest do cyklu rajdowych mistrzostw Polski. W tym roku rajd zyskał także nową rangę. Po raz pierwszy będzie Baja będzie także rundą Pucharu Świata! Organizatorzy uzyskali możliwość organizowania takiej imprezy dzięki udanym poprzednim edycjom.

W rajdzie nie zabraknie czołowych europejskich kierowców. Na starcie pojawią się m.in. : Jean-Louis Schlesser, Boris Gadasin, Vladimir Vasiliev, Nasser Al-Attiyah, Krzysztof Hołowczyc i aktualny lider Pucharu Świata FIA - Khalifa Al-Mutaiwei. Swoich sił wśród mężczyzn spróbuje szczecinianka Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, które tworzą pierwszy w Polsce żeński team.

Największym zainteresowanie zapewne cieszyć się będą zmagania artystów i gwiazd sportu.

Swój udział zapowiedzieli Adam Małysz, Michał Wiśniewski i Piotr Zelt.

W czwartek zawodników czeka odbiór administracyjny. W piątek na Placu Lotników i Placu Żołnierza tuż przed rozpoczęciem rajdu kibice będą mieli okazję obejrzeć samochody i porozmawiać z kierowcami i pilotami.

Uwaga kierowcy! Baja Poland - zmiany w organizacji ruchu [MAPY]

Honorowy start odbędzie się o 16.30 z Placu Żołnierza vis a vis Centrum Handlowego Kaskada.
O godz 17.30 w Miasteczku Rajdowym przy os. Zawadzkiego odbędzie się start prologu.

W sobotę od godz. 9.30 kierowcy ścigać się będą na odcinkach specjalnych w Drawsku Pomorskim. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 300 km.
W niedzielę natomiast samochody rajdowe zapełnią ulice Dobrej Szczecińskiej i osiedla Zawadzkiego. O godz. 17.30 w Miasteczku Rajdowym odbędzie się oficjalne zakończenie zawodów i ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców.

Od czwartku w miasteczku rajdowym będzie okazja zapoznania się z ofertą dealerów samochodowych, motocykli i akcesoriów motoryzacyjnych. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Program rajdu
7 września 2012
godz. 16.30 - start honorowy rajdu - Plac Żołnierza w Szczecinie - vis a vis Centrum Handlowego Kaskada
godz. 17.30 - strat pierwszego zawodnika do prologu - miasteczko rajdowe na strzelnicy wojskowej przy ul. Szafera w Szczecinie

8 września 2012
Odcinki Specjalne na poligonie w Drawsku Pomorskim
OS2 - 96 km - start pierwszego zawodnika o godz. 9.30
os3 - 240 km - start pierwszego zawodnika o godz. 13.25
Cały dzień czynne jest miasteczko dla kibiców w Szczecinie, gdzie zapewnione są atrakcje dla dorosłych oraz młodszych kibiców.

9 września 2012
Odcinki specjalne w Szczecinie i Dobrej
OS4 - 79 km - start pierwszego zawodnika o godz. 8.40 - Miasteczko Rajdowe w Szczecinie na ul. Szafera
OS5 - 79 km - start pierwszego zawodnika o godz. 13.00 - Miasteczko Rajdowe w Szczecinie na ul. Szafera
Zakończenie rajdu - godz. 15.30

Ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców ok. godz 17.00 w Miasteczku Rajdowym na strzelnicy wojskowej przy ul. Szafera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński