Jest takie miejsce w Szczecinie, które swoją energią przyciąga każdą pozytywnie zakręconą kobietę. Mowa o "Babińcu", inicjatywie Beaty Podobińskiej i Magdaleny Koronowskiej. To połączenie pracowni rękodzielniczej z galerią i sklepem.

Lokal działa przy ul. Jagiellońskiej 9 i gwarantujemy, że nie sposób go przeoczyć. W jego witrynie dumnie prezentuje się baśniowe lustro, oryginalny manekin wyklejony gazetami oraz małe arcydzieła odzieżowe i biżuteryjne.

Wzrok kradną też witrażowe malunki w przewrotny sposób prezentujące kobiece atuty. Po przekroczeniu progu można albo uciąć pogawędkę z artystkami, albo oddać się zakupom.

Zobacz galerię

A jest z czego wybierać. Na swoich nowych właścicieli czekają: ręcznie szyte i malowane suknie, patchworkowe płaszcze, ręcznie robione buty, torebki i spódnice oraz wyjątkowa biżuteria: wisiory, pierścionki, kolczyki ze srebra, minerałów i kamieni szlachetnych, a przede wszystkim z bursztynu.

Wszystko, co tu powstaje to projekty autorskie, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. To takie miejsce z duszą, a raczej z dwiema duszami!