AZS Szczecin przerwał serię porażek. Akademicy pokonali GKS Tychy 83:75.

(mc)
Druga kwarta meczu należała do Stanisława Prusa (z piłką).
Druga kwarta meczu należała do Stanisława Prusa (z piłką). Fot. Archiwum
Po trzech porażkach w I lidze koszykarzy, akademicy wreszcie wygrali. Na własnym parkiecie pokonali GKS Tychy 83:75.

W pierwszej kwarcie gra z obu stron była wyrównana. Ze strony gospodarzy zaprezentował się najlepiej w tej części gry Paweł Podgalski, który wyszedł w pierwszej piątce. Trzy trójki dołożył Łukasz Pacocha i przed drugimi 10 minutami AZS prowadził 21:20.

W drugiej kwarcie popis gry dała dwójka zawodników. Stanisław Prus trafił wszystkie rzuty z gry i zanotował 11 oczek. Popisał się również efektownym wsadem po jednej z kontr. W drugiej połowie skrzydłowy AZS zgasł. Dobrze zaprezentował się również Karol Pytyś, który przed przerwą miał osiem oczek na koncie. Dzięki temu AZS na przerwę schodził prowadząc sześcioma oczkami.

Trzecią kwartę wygrali goście, byli skuteczniejsi, wymuszali błędy i straty naszych koszykarzy. Podgonili wynik, ale na szczęście w szeregach AZS grał w tym meczu kapitan zespołu, Maciej Sudowski. To głównie dzięki niemu akademicy wyszli na bezpieczne prowadzenie w czwartej kwarcie i nie oddali już go do końca meczu. Zanotowali tym samym trzecie zwycięstwo w siedmiu spotkaniach I ligi.

AZS Radex Szczecin - GKS Tychy 83:75

AZS: Sudowski 21, Pacocha 16, Prus 11, Pytyś 10, Podgalski 10, Dudek 7, Michał Majcherek 4, Maciej Majcherek 4, Balcerek.