AZS Szczecin - Księżak Łowicz 94:60. Coraz bliżej do finału

mc
Karol Pytyś (wykonuje rzut) rządził w pierwszej kwarcie na parkiecie. Ostatecznie uzbierał w pojedynku z Księżakiem Łowicz 16 oczek. Fot. Marcin Bielecki
W pierwszym spotkaniu półfinałowym play off II ligi koszykarzy AZS Radex Szczecin nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem we własnej hali Księżaka Łowicz. Akademicy wygrali 94:60.

AZS szybko wyszedł na prowadzenie, głównie dzięki Karolowi Pytysiowi, który w pierwszej kwarcie był bezwzględnie najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Center gospodarzy dwukrotnie zaliczył akcje dwa plus jeden, walcząc pod tablicami i mając niemal idealną skuteczność rzutów z gry. Kilka oczek dołożyli jeszcze jego koledzy i pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 27:11 dla AZS.

W drugiej kwarcie w roli najlepszego strzelca Pytysia zmienił Michał Majcherek. Trafił za trzy punkty, dobrze wbijał się pod kosz i przewaga gospodarzy urosła do 20 punktów (42:22). Później jeszcze po trójce dorzucili Maciej Majcherek i Tomasz Gielo. Ten drugi w przerwie wspólnie z kolegami z Wilków Morskich Szczecin odebrał statuetki od prezesa Zachodniopomorskiego Związku Koszykówki - Konrada Mądrego, za zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Polski juniorów starszych.

W trzeciej i czwartej kwarcie trener Zbigniew Majcherek dał więcej pograć Gieli i ten odwdzięczył mu się ostatecznie 15 punktami, a kibiców z siedzeń poderwał efektownym wsadem.

AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 94:60 (27:11, 25:19, 21:14, 21:16)
AZS: Michał Majcherek 17 (1), Pytyś 16, Gielo 15 (1), Maciej Majcherek 10 (2), Karaś 8 (2), Dudek 7 (1), Prus 5, Mrożek 5, Podgalski 4, Sudowski 3 (1), Balcerek 2, Janecki 2.