AZS Szczecin bez problemu rozbił OSSM Wrocław. Akademicy grali jak na treningu

mc
AZS Radex Szczecin wygrał swój trzeci mecz z rzędu. Akademicy bardzo łatwo uporali się z OSSM Wrocław 121:64.

Spotkanie od samego początku wyglądało bardziej jak trening, niż jak mecz o punkty. Wrocławianie mają jeden z najmłodszych składów w lidze, wszyscy gracze są tam młodzieżowcami. AZS potraktował ich jednak poważnie, bowiem na meczu stawili się wszyscy oprócz chorego Macieja Sudowskiego, który oglądał poczynania kolegów z trybun.

Już po kilku minutach było 12:0 dla szczecinian. Rywale odpowiadali w zasadzie tylko celnymi trójkami, choć trzeba przyznać, że wychodziło im to całkiem dobrze, nawet, gdy byli ponaglani przez kończący się czas. AZS w ataku zagrał wzorowo, jego zawodnicy sporo dzielili się piłką, co sprawiło, że już po pierwszej kwarcie (32:16) mecz można było uznać za rozstrzygnięty. W drugiej kwarcie goście przez siedem minut rzucili tylko dwa oczka, a dla szczecińskiej drużyny najwięcej punktów rzucił wtedy Jakub Michalski (11), któremu trener dał szansę na więcej minut na parkiecie.

Trzecia i czwarta kwarta to właściwie tylko dogrywanie meczu. Więcej grali młodzi akademicy Tomasz Gielo oraz Zbigniew Wochna. Po trzech seriach spotkań AZS jest liderem grupy II ligi.