AZS - Start 83:62. Akademicy kontrolowali mecz

mc
Łukasz Pacocha (z piłką) rzucił Startowi dziewięć punktów.
Łukasz Pacocha (z piłką) rzucił Startowi dziewięć punktów. Archwium
Dziś wieczorem odbył się ostatni mecz 27. kolejki I ligi koszykarzy. AZS Radex Szczecin dość gładko uporał się u siebie ze Startem Lublin, wygrywając 83:62.

Akademicy od początku dobrze weszli w mecz. W zespole gospodarzy było widać dużą chemię w grze, a oprócz tego szczecinianie byli dosyć skuteczni. Swoje punkty w pierwszej połowie rzucił Łukasz Pacocha oraz Maciej Majcherek i już do przerwy AZS prowadził 44:25.

Po zmianie stron trener Zbigniew Majcherek dał więcej pograć rezerwowym. Na parkiecie pojawił się witany wielkimi owacjami Zbigniew Wochna. Najmłodszy w drużynie ze Szczecina nie dostaje wiele szans na grę w tym sezonie, ale przy wysokim prowadzeniu szkoleniowiec AZS nie wahał się wstawiając go do składu. Wochna szybko odwdzięczył się dwoma asystami, za chwilę już miał na koncie cztery oczka po pięknych wsadach. Po tych akcjach można już się domyślić, że publiczność niemal wstała z miejsc, oklaskując młodego obrońcę. Na tym Wochna nie poprzestał. Zanotował łatwą stratę, ale dogonił rywala, popisując się spektakularnym blokiem. W grze młodego szczecinianina widać jeszcze nerwowość, ale trzeba dawać mu częściej grać, nie tylko przy wysokim wyniku.

Warto podkreślić dobry występ Tomasza Semmlera. To był chyba najlepszy mecz wracającego po kontuzji skrzydłowego w koszulce AZS Szczecin. Prowadzenie zespołu Zbigniewa Majcherka w drugiej połowie nie było nawet przez chwilę zagrożone. 11 zbiórek zanotował Krzysztof Mielczarek, a dziewięć Michał Majcherek. Najwięcej asyst, cztery, miał Pacocha.

AZS Radex Szczecin - Start Lublin 83:62