AZS Radex Szczecin przegrał u siebie z Open Basketem Pleszew 83:86

mc
W akcji zawodnik AZS-u, Andrzej Karaś (z piłką).
To był mecz godny obu czołowych drużyn II ligi. AZS nie udało się przedłużyć serii zwycięstw do dziewięciu i goście triumfowali na parkiecie Szczecińskiego Domu Sportu 86:83.

Od początku spotkania obie drużyny narzuciły szybkie tempo gry. Zawodnicy akademików i Open Basket Pleszew prześcigali się w rzutach za trzy. W pierwszej kwarcie obie ekipy trafiły 9 takich rzutów. AZS przegrywał po I kwarcie 20:28. W II było już lepiej i gospodarze pogonili wynik i na przerwę schodzili wygrywając 41:37.

W trzeciej kwarcie trzymali dystans kilku oczek nad rywalem. W pewnym momencie AZS prowadził nawet 11 oczkami. Bardzo dobrze w tej części gry spisywał się Andrzej Karaś (9 punktów). Ostatnia kwarta była już jednak dla naszych rywali. Mecz zrobił się dość nerwowy dzięki kilku kontrowersyjnym decyzjom sędziów. W końcówce Maciej Majcherek nie trafił trójki dającej remis. Rywale odskoczyli dzięki rzutom osobistym i choć za chwilę lider AZS naprawił swój błąd, to nie starczyło już czasu i akademicy ponieśli pierwszą porażkę w sezonie.

AZS Radex Szczecin - Open Basket Pleszew 86:83
AZS: Maciej Majcherek 25, Karaś 24, Sudowski 9, Michał Majcherek 7, Podgalski 7, Dudek 5, Kowalski 4, Balcerek 2, Mrożek, Pytyś.