AZS Radex Szczecin ograł wicelidera z Poznania i zajął jego miejsce w tabeli

(mc)
Koszykarze AZS Radex Szczecin są teraz na drugim miejscu w tabeli.
Dziś AZS Radex Szczecin w ostatnim meczu pierwszej rundy nie miał większych problemów z pokonaniem drugiego w tabeli przed tą kolejką AZS Poznań. Szczecinianie zwyciężyli 83:68 i zajęli miejsce swoich dzisiejszych rywali.

AZS Radex Szczecin - AZS Poznań 83:68 (18:18, 31:8, 20:20, 14:22)
AZS: Maciej Majcherek 19 (3 razy za 3), Pytyś 18, Podgalski 16 (3), Michał Majcherek 7, Sudowski 6, Karaś 5 (1), Mrożek 4, Kowalski 4, Gielo 2, Balcerek 2, Dudek, Prus.

Przed meczem Bartłomiej Stępień, który przez sześć lat był menadżerem AZS Szczecin, dość niespodziewanie zrezygnował z tej funkcji. Z kolei kwiaty odebrał prezes akademików, Zbigniew Nagay, który obchodził urodziny.

Mecz dość niespodziewanie zaczął się od prowadzenia gości z Poznania 10:0. Trener naszych zawodników, Zbigniew Majcherek, poprosił o czas i gospodarze zaczęli grać dużo lepiej. Trafiali Maciej Sudowski, Paweł Podgalski oraz Maciej Majcherek. Pościg AZS poskutkował i po pierwszej kwarcie było 18:18.

Druga kwarta to całkowita dominacja AZS. Nasi koszykarze w pewnym momencie tej części gry rzucili 22 punkty przy 3 rywali. Do przerwy było więc 49:26. W drugiej połowie AZS Poznań grał dużo bardziej agresywnie w defensywie, ale 20-punktowej przewagi nie był w stanie zniwelować. A wśród gospodarzy oczka zdobywali dalej Podgalski i Karol Pytyś. Ten pierwszy trafił aż trzykrotnie za trzy, co mu się chyba jeszcze w drugoligowej karierze nie przydarzyło. Gra tych dwóch wysokich graczy zasługuje na pochwałę. W ekipie AZS zadebiutował Stanisław Prus, punktu co prawda nie zdobył, ale popisał się kilkoma naprawdę efektownymi podaniami. Widać, że pozyskanie tego gracza powinno być strzałem w dziesiątkę.

Po tym spotkaniu AZS jest na drugim miejscu w tabeli. Do lidera, Open Basketu Pleszew, traci punkt, ale ma także jeden zaległy mecz do rozegrania z AZS Politechniką Opolską.