AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 86:60. Szczecinianie zagrają w play off z pierwszego miejsca

mc
Maciej Majcherek (z piłką) rzucił dziś 16 punktów dla AZS Szczecin w meczu z Księżakiem Łowicz. Fot. Andrzej Szkocki
Zawodnicy drugoligowego AZS Radex Szczecin poradzili sobie z Księżakiem Łowicz. Dzięki zwycięstwu 86:60 akademicy przystąpią do play off z pierwszego miejsca w tabeli.

Akademicy wiedzieli, że jeżeli wygrają z Księżakiem, będą mieli przynajmniej w półfinale play off przewagę własnego parkietu w meczach do dwóch zwycięstw.
Spotkanie od trójki zaczął Maciej Majcherek. Później gospodarzom dalej szło nieźle, bo trafiali Maciej Sudowski i Karol Pytyś, ale odpowiedź gości była błyskawiczna. AZS nie mógł znaleźć recepty na niskiego, ale bardzo szybkiego rozgrywającego Księżaka. Bartosz Włuczyński tylko w pierwszej kwarcie rzucił gospodarzom 9 oczek. Głównie dzięki jego postawie goście prowadzili po pierwszych 10 minutach 20:15.

W drugiej kwarcie AZS zabrał się solidniej do punktowania. Zwłaszcza Maciej Majcherek, który kilkoma wejściami wyprowadził akademików na prowadzenie 27:24. Co ciekawe, goście często stawali na linii rzutów osobistych, a gospodarzom udało się to po raz pierwszy dopiero po 18 minutach, gdy akcję dwa plus jeden zaliczył Karol Pytyś. W tej części gry dwie celne trójki zaliczył również Tomasz Balcerek.

Trzecia kwarta to popis obrony i ataku AZS. Przez siedem minut rywale z Łowicza nie zdobyli punktów, a gospodarze rzucili im przez ten czas 23 oczka! Po tym fragmencie spotkania jasne już było, że akademicy tego spotkania nie przegrają.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego AZS zagra w Poznaniu z tamtejszym AZS Politechnika.

AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 86:60 (15:20, 23:13, 30:12, 18:15)
AZS: Karaś 19 (3 razy za 3 pkt), Maciej Majcherek 16 (2), Pytyś 13, Balcerek 10 (2), Prus 10, Michalski 5, Mrożek 5 (1), Sudowski 4, Podgalski 2, Michał Majcherek 2, Dudek, Wochna.

Serwis dla kibica! Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, kolarstwo, pływanie, sporty motorowe. Najnowsze informacje z każdej dyscypliny znajdziesz w SERWISIE SPORTOWYM