AZS przegrał po dogrywce z młodzieżą z Polonii

(mc)
Po wygranej nad Spójnią w Stargardzie wszyscy spodziewali się, że w pierwszym meczu I ligi koszykarzy u siebie AZS Radex Szczecin wygra z Polonią 2011 Warszawa. Tak się jednak nie stało. Stołeczna młodzież była lepsza i wygrała po dogrywce 108:107.

AZS Radex - Polonia Warszawa

W zespole Polonii najstarszy zawodnik ma 23 lata. Mimo tego stołeczna drużyna zagrała bardzo zdyscyplinowana taktycznie. AZS w pierwszej kwarcie prowadził już nawet kilkunastoma punktami, ale za to w drugiej kwarcie goście zaliczyli serię 11-0 i objęli prowadzenie.

W drugiej połowie goście niemal cały czas minimalnie prowadzili. AZS gonił wynik, głównie dzięki postawie Macieja Majcherka (trafił pięć trójek), Stanisława Prusa i Łukasza Pacochy. Ta trójka koszykarzy była najlepsza na parkiecie w szeregach gospodarzy. Zawodzili nasi podkoszowi.

W końcówce czwartej kwarty AZS prowadził dwoma oczkami i goście mieli piłkę w wydawało się ostatniej akcji. Po małym zamieszaniu zdążyli trafić na niecałą sekundę przed końcową syreną. Akademicy bardzo dobrze rozegrali ten czas. Z autu piłkę wyrzucił Maciej Majcherek, a jego bratu Michałowi niewiele zabrakło do skutecznego wykończenia z powietrza.

Doszło do dogrywki, a tam zdecydowanie lepsi byli przyjezdni. Za faule zejść musieli Prus i Maciej Majcherek (wcześniej kontuzji doznał Michał Dudek). W ciągu pięciu minut AZS tylko dwa razy trafił z gry, w tym trójką równo z końcową syreną popisał się Michał Majcherek.

W AZS najwięcej rzucił Maciej Majcherek (26), 24 miał Pacocha, a 21 Prus. Wśród gości trójka zawodników skończyła mecz z dorobkiem przynajmniej 30 oczek.

AZS Radex Szczecin - Polonia 2011 Warszawa 107:108 (26:23, 21:28, 27:22, 21:22 d.12:13)