AZS - GKS 78:56. Akademicy zostają w I lidze!

(mc)
Łukasz Pacocha w dzisiejszym meczu zdobył 28 i 4 asysty.
Łukasz Pacocha w dzisiejszym meczu zdobył 28 i 4 asysty. Archwium
Tylko do przerwy GKS Tychy był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z AZS Radex Szczecin w decydującym piątym meczu play out o utrzymanie się w I lidze koszykarzy. W drugiej połowie akademicy zdecydowanie dominowali i w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy ich na zapleczu ekstraklasy.

Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana, ale tylko przez jej część. Pod koniec pierwszych 10 minut akademicy podkręcili tempo i na drugą kwartę schodzili wygrywając 25:13. Od razu było widać, że dobry swój dzień miał Łukasz Pacocha, który już do przerwy miał na koncie 17 punktów.

To jednak, zwłaszcza w drugiej kwarcie, nie był spacerek dla gospodarzy. Akademicy pierwsze punkty w tej części gry rzucili dopiero po sześciu minutach. Mimo tego dwie trójki Pacochy w końcówce kwarty poprawiły nastroje kibiców i AZS prowadził przed zmianą stron 35:26.

W trzeciej kwarcie osiem oczek dołożył Pacocha, trzy Tomasz Semmler, cztery Karol Pytyś, dwa Maciej Sudowski i cztery Krzysztof Mielczarek AZS dzięki tej zdobyczy punktowej prowadził przed ostatnią kwartą 56:37 i nie było już na trybunach ani jednej osoby, którą wątpiła w końcowy sukces. 13 zbiórek i 5 przechwytów miał na koncie Mielczarek, a po cztery asysty Sudowski i Pacocha.

AZS Radex Szczecin - GKS Tychy 78:56 (25:13, 10:13, 21:11, 22:19)
AZS: Pacocha 28 (5 razy za 3 pkt), Mielczarek 16, Zarzeczny 12 (2), Pytyś 10, Sudowski 9 (1), Semmler 3 (1), Michał Majcherek, Dudek, Balcerek, Wochna.