Awaryjne wyświetlacze w szczecińskich swingach i moderusach. Miało być nowocześnie, a wyszło jak zwykle...

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Chodzi o najnowocześniejsze tramwaje jeżdżące po Szczecinie. Zamiast nowoczesnych wyświetlaczy mają tablice z przebiegiem linii. Przewoźnik zapowiada wymianę awaryjnego systemu.

- Pracuję w tej firmie od kilku długich lat. Wniosek jest jeden. Niestety, firma o tramwaje nie dba. Podam przykład: na 28 Swingów w ponad w połowie nie działają wyświetlacze wewnętrzne. W trzech Moderusach Beta także - mówi pani Małgorzata. - Póki była gwarancja działały, obecnie nie są naprawiane, a w ich miejsce wkładane są tradycyjne tablice. Miało być nowocześnie a wyszło jak zwykle. Skończy się gwarancja na dwukierunkowe bety i będzie to samo.

ZOBACZ TEŻ:

Spółka Tramwaje Szczecińskie potwierdza, że wyświetlacze wewnętrzne obrazujące przebieg linii tzw. "termometry" są zastępowane "tradycyjnymi" tablicami w przypadku ich awarii.

- Rzeczywiście są problemy z serwisowaniem elementów Systemu Informacji Pasażerskiej zamontowanych w pojazdach typu Pesa Swing oraz Moderus Beta. Ze względu na brak wsparcia serwisowego i sprzętowego przez producenta tego systemu - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki TS. - W związku z tym awarie usuwane są na bieżąco, w miarę możliwości. Wiemy jednak, że jest to niewystarczające dlatego w 2022 roku planowana jest wymiana SIP w części pojazdów. W tej chwili przygotowujemy dokumentację potrzebną do ogłoszenia postępowania w tej sprawie.

SPRAWDŹ TAKŻE:

"Top" 12 szczecińskich ulic, które według mieszkańców po zamknięciu, doprowadziłoby do całkowitego paraliżu miasta!

Jakie ulice jeszcze zamknąć, by zupełnie sparaliżować Szczec...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pideve
Ogłoszą przetarg, wygra firma krzak czyli najtańsza, będzie spokój przez rok może dwa, gwarancja się skończy i wróci " normalność " ?!
G
Gość
czyli odpowiedzialnych brak, robimy coś nowego, później się zobaczy jak wyszło najwyżej znowu zrobimy coś nowego
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie