MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Awaria sieci na lewobrzeżu Szczecina. Może nie być ciepłej wody

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Szczecińska Energetyka Cieplna poinformowała o awarii Elektrociepłowni Szczecin i Elektrociepłowni Pomorzany. Przerwy w dostawie ciepłej wody mogą występować w lewobrzeżnej części Szczecina.

Na stronie internetowej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej pojawiło się następujące ogłoszenie:

Informujemy iż, nastąpiła awaria w obu źródłach PGE, tj. Elektrociepłowni Szczecin i Elektrociepłowni Pomorzany i aktualnie występują problemy z ogrzewaniem i dostawami ciepłej wody w całej lewobrzeżnej części miasta.
Prawdopodobny czas przywrócenia prawidłowych parametrów pracy systemu ciepłowniczego i wznowienie dostaw ciepła oraz ciepłej nastąpi w poniedziałek, 11 stycznia.

- Szczecińska Energetyka Cieplna uruchomiła ciepłownię szczytowo - awaryjną przy ul. Marlicza i zwiększyła wytwarzanie ciepła w ciepłowni przy ul. Dąbskiej tak, aby skutki awarii w elektrociepłowniach Szczecin i Pomorzany były dla mieszkańców jak najmniej odczuwalne - podkreśla Danuta Misztal z Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

W grudniu ubiegłego roku z powodu awarii jednego z kotłów w CR Dąbska przez kilkanaście godzin występowały problemy z ogrzewaniem na prawobrzeżu Szczecina.

WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

Filarem systemu dostarczania wody jest jedna z najnowocześniejszych w Europie oczyszczalnia „Pomorzany”. Jej uruchomienie pozwoliło wykreślić Szczecin z niechlubnej listy największych trucicieli Bałtyku. Co więcej - każdy dzień jej funkcjonowania sprawia, że woda w Odrze, Jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim staje się coraz czystsza. Potwierdzają to prowadzone przez ekologów obserwacje. Rejon niegdyś mocno zdegradowanego ekologicznie dorzecza Odry i Zalewu Szczecińskiego ulega widocznemu odrodzeniu - powracają tu m.in. nie widziane od dawna gatunki ryb i roślin. Nic dziwnego – ścieki po oczyszczeniu w oczyszczalni „Pomorzany” mają lepsze parametry, niż płynąca w tym samym miejscu woda w rzece.Całkowite zużycie wody w Szczecinie kształtuje się na poziomie ok. 20 mln m3 rocznie, co daje średnio ok. 60 tys m3 na dobę.Czytaj więcej >>>

Skąd pochodzi "kranówka" w Szczecinie? Sprawdziliśmy [ZDJĘCIA]

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński