Awans Chemika Police do finału Pucharu Polski

(sz)
Andrzej Kurzyński
Siatkarki Chemika Police pokonały 3:1 Budowlane Łódź i wystąpią w finale Pucharu Polski.

Przez dwa sety dominacja Chemika Police nie podlegała dyskusji. Na początku obu mistrzynie Polski zdobyły kilkupunktową przewagę i pilnowały jej jak najcenniejszego skarbu.

Policzanki były lepsze w każdym elemencie, a przede wszystkim w ataku. Pierwszego seta wygrały 25:14, a drugiego 25:19.

Później nadeszły wyczekiwane emocje. Chemik przegrał premierową partię za kadencji trenera Jakuba Głuszaka i musiał jeszcze raz zmobilizować się do walki.

Chemiczki zakończyły mecz wynikiem 3:1. Ich rywalem w decydującym meczu o trofeum będzie PGE Atom Trefl Sopot, który pokonał w drugim półfinale Polski Cukier Muszyniankę Enea Muszyna.

Chemik Police - Budowlani Łódź 3:1 (25:14, 25:19, 24:26, 25:23)