Australian Open. Występ triumfatorki US Open stoi pod znakiem zapytania

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
SkySports
Brytyjska tenisistka Emma Raducanu z powodu kontuzji przerwała mecz 2. rundy turnieju WTA 250 w Auckland ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą. Występ triumfatorki US Open z 2021 roku w rozpoczynającym się 16 stycznia Australian Open jest niepewny.

Raducanu wycofała się z gry na początku trzeciego seta. Pierwszy wygrała 6:0, w drugim lepsza była rywalka, która zwyciężyła 7:5.

Wcześniej 20-letnia Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną z powodu podejrzenia skręcenia kostki. Uraz ostatecznie zmusił ją do kreczu - nie zdołała dograć do końca nawet pierwszego punktu trzeciego seta, a kort opuszczała ze łzami w oczach. Mimo to Dwudziestolatka nie poddawała się i starała się powrócić na kort. Jednak ze względu na zbliżający się turniej Australia Open, zrezygnowała, aby mieć szansę na występ w Melbourne.

Od kiedy Raducanu triumfowała w Nowym Jorku, była uznawana za wschodzącą gwiazdę tenisa i umieszczana w jednym rzędzie z obecną liderką światowego rankingu Igą Świątek. Później jednak Brytyjkę zaczęły trapić liczne kontuzje. W 2022 roku przedwcześnie kończyła mecze cztery razy. Ostatnio zmagała się z urazem nadgarstka. Jej jedynym marzeniem na rok 2023 jest pozbycie się wszystkich kontuzji.