Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atrakcje przy Jeziorku Słonecznym. Nowe urządzenie i festyn

red
Miłośnicy sportów siłowych mogą mieć powody do radości. Przy ulicy Derdowskiego, w pobliżu Jeziorka Słonecznego, mogą korzystać z gigantycznego urządzenia do street workoutu. Jest to pierwsze takie urządzenie w Polsce. W sobotę zaplanowano przy nim wielkie, sportowe zawody.

Szczecin, jako pierwsza miasto w Polsce, ma giganta do ćwiczeń street workout. Urządzenie, które znalazło się przy Jeziorku Słonecznym, jest przygotowane z myślą o całych rodzinach. Opracowanych zostało do niego około 500 form treningowych na różnym poziomie trudności: od najmłodszej grupy wiekowej aż po seniorów. Umieszczone są na nim instrukcje ale również QR kody, dzięki którym po zeskanowaniu urządzeniami mobilnymi otrzymamy również dostęp do instrukcji wideo. Dodatkowo urządzenie zostało podciągnięte pod akcję „Trenuję bo lubię”. Dzięki niej, co niedzielę – od marca do października – jest możliwość wzięcia udziału przy nim w darmowych treningach prowadzonych przez wykształconych trenerów. Treningi odbywają się o godzinie 10:30.

Urządzenie kosztowało Zakład Usług Komunalnych 100 tysięcy złotych. Kolejny przyrząd do street workoutu, aczkolwiek już mniejszy, znalazł się w Parku Chopina. Kosztował 40 tysięcy złotych.

Impreza przy Jeziorku Słonecznym

W sobotę i niedzielę o godzinie 9 rozpocznie się wielkie sportowe święto. Mistrzostwa Trenuje Bo Lubię w Kalistenice Enea Oświetlenie, które odbędą się w dniach 17-18 września są podsumowaniem projektu TBL. Jest to dwudniowe wydarzenie sportowe połączone z piknikiem rodzinnym zorganizowane przez Fundację Anioły Sportu oraz Radę Osiedla Gumieńce. Mistrzostwa odbędą się nad Jeziorkiem Słonecznym na nowo wybudowanym obiekcie.

Projekt „Trenuję Bo Lubię” to kampania społeczna polegająca na zachęcaniu do aktywności fizycznej na placach treningowych posiadających rekomendację Polskiego Związku Gimnastycznego. Przy kampanii „Trenuję Bo Lubię" działa Akademia Trenera, w której przez olimpijczyków w gimnastyce sportowej, m.in. Romana Kuleszę, szkoleni są instruktorzy prowadzący bezpieczne zajęcia na placach treningowych. Treningi są bezpłatne i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży, jak i osób dojrzałych. Na systematycznych treningach dla rodzin prowadzonych w ramach TBL ćwiczy regularnie ponad 300 osób.

W mistrzostwach weźmie udział prawie setka startujących, także z innych krajów. Uczestnicy zawalczą o nagrody pieniężne oraz wiele nagród rzeczowych. Wydarzenie ma charakter otwarty. W jego trakcie szereg ofert animacji sportowej, bezpłatne konsultacje z zakresu dietetyki, porad i planów treningowych, prezentacje drużyn siatkarek Chemika Police, piłkarzy Pogoni Szczecin oraz ekipy Berserkers. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Plan wydarzenia:

17.09.2016 - sobota

9:00 - otwarty trening Trenuje Bo Lubię na placu treningowym
11:00 - eliminacje
12:00 - trening otwarty muay thai
13:00 - pokaz Euforia Pole Dance
13:20 - pokaz karate
13:30 - oficjalne otwarcie zawodów
14:00 - prezentacja siatkarek Chemik Police(Zajęcia dla dzieci z mistrzyniami)
około 14:30 - finał
16.30 - wręczenie nagród
17.00 - otwarty trening Tai Chi z Polską Akademią Wushu Nan Bei Shen Long

18.09.2016 - niedziela

9:00 - otwarty trening Trenuje Bo Lubię na placu treningowym
10:00 - wielobój siłowy, otwarty trening Euforia Pole Dance
11:00 - Pokaz Yoga - Eurofitness Szczecin
12:00 - pokaz Szczecińskiej grupy sztuki Capoeira
13:00 - pokaz Gymnastics MKS Kusy Szczecin
16:00 - wręczenie nagród

Zobacz także: Nowa sala gimnastyczna gotowa. Zobacz, jak wygląda

Nowa sala gimnastyczna gotowa. Zobacz, jak wygląda

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński