Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atrakcje dla miłośników motoryzacji w Muzeum Techniki

jasz
To będzie nie lada atrakcja dla miłośników motoryzacji. W sobotę i niedzielę na dziedzińcu Muzeum Techniki Komunikacji pojawią się uczestnicy dwóch rajdów

W sobotę, 24 września odwiedzą nas uczestnicy Kaiser Classic Tour 2016. Od południa na dziedziniec muzealny przy ulicy Niemierzyńskiej będą meldować się kolejne załogi.

- Najwięcej pojazdów spodziewamy się około godz. 13.30 - 14 - mówi dr Wojciech Feliński z MTiK Zajezdnia Sztuki. - Jednym z najciekawszych egzemplarzy będzie Futurliner General Motors z 1940 roku, czyli autobus o niecodziennej sylwetce. Powstało zaledwie 12 egzemplarzy modelu, specjalnie po to, by przemierzać Stany Zjednoczone i prezentować ówczesne nowinki techniczne takie jak telewizory, czy kuchenki mikrofalowe. W rajdzie jedzie także audi coupé urquattro z 1984 roku, zobaczymy również bentleya i przynajmniej dwa egzemplarze porsche.

Jutro, 25 września czeka na kolejna uczta motoryzacyjna. - W ramach tegorocznego zlotu miłośników i użytkowników samochodów marki Stoewer będziemy gościć w naszym muzeum 10 pojazdów marki Stoewer w tym modele: Sedina, R150, Greif, Arkona, R140, R180 terenowa wersja czyli M12RW oraz rzadko spotykany na żywo Kettenkrad - mówi Wojciech Feliński. - Będą spodziewani po godz. 12 i zrobią postój do godz. 15.

Kettenkrad to motocykl półgąsienicowy, który w czasie wojny był montowany w Szczecinie. Tylko w 1943 roku szczeciński zakład opuściło pół tysiąca tych niezwykłych pojazdów. Tu wyprodukowano około 10 procent produkcji motocykla. Kettenkrad był bardzo mały, co sprzyjało łatwemu transportowi. Nawet w samolotach transportowych. Pojazd sprawdzał się na piaskach pustyni, a także na stepach: w błocie i w śniegu. Dziś pojedyncze egzemplarze występują w filmach, jak na przykład w „Szeregowcu Ryanie”, gdzie używał go Tom Hanks.

Zobacz także: Uniatowski kręcił w Szczecinie teledysk

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński