Atak na sąd w Szczecinie. Wstrząsająca relacja świadka,...

  Atak na sąd w Szczecinie. Wstrząsająca relacja świadka, który zatrzymał napastnika

  Zdjęcie autora materiału
  Mariusz Parkitny

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Atak na sąd w Szczecinie. Wstrząsająca relacja świadka, który zatrzymał napastnika
  1/5
  przejdź do galerii
  - Wszedł do sądu i od razu rzucił się na ochroniarzy, bo myślał, że mają broń. Miał też przy sobie taką błyskawiczną podpałkę do benzyny - opowiada GS24.pl pan Bartłomiej, jeden z dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali napastnika i być może ocalili sąd od pożaru.


  Dziś rano uzbrojony w niebezpieczne narzędzia mężczyzna wszedł do sądu przy ulicy Małopolskiej w Szczecinie i zranił siekierą jednego ze strażników sądowych. Potem wniósł dwa kanistry benzyny. Przy sobie miał podpałkę. Został jednak zatrzymany przez dwóch petentów sądu. Oto relacja jednego z nich.

  Pan Bartłomiej ma 34-lata. Mieszka w Policach. Dziś do sadu przyszedł trochę przypadkiem. W imieniu mamy chciał złożyć podanie w biurze podawczym. Gdy przeszedł już przez bramkę bezpieczeństwa zauważył, że do sądu wszedł mężczyzna, który od razu podszedł do strażników.

  CZYTAJ TEŻ:
  Atak na sąd w Szczecinie przy ul. Małopolskiej. To była próba spalenia sądu? Mężczyzna miał siekierę i benzynę [WIDEO, ZDJĘCIA]  - Jednego z nich uderzył siekierą. Pamiętam, że cios zadawał jakby z góry. Nic nie mówił i od razu do nich podszedł, bo myślał, że są uzbrojeni w pistolety. Potem mówił, że nic do nich nie ma - opowiada.

  Ochroniarze wycofali się do kantorka. Pan Bartłomiej wyszedł przed sąd przekonany, że zaraz uruchomi się alarm napadowy i drzwi się zablokują, a napastnik zostanie sam w przedsionku. Nic takiego jednak nie nastąpiło.

  - Będąc na zewnątrz zacząłem dzwonić na policję i chciałem zablokować mu samochód, którym blisko podjechał pod sąd. Nie spodziewałem się, że nie będzie alarmu napadowego - kontynuuje.

  Dlatego napastnik położył siekierę między drzwiami, aby się nie zablokowały. Poszedł do samochodu i wniósł dwa kanistry z benzyną. Jak się potem okaże w samochodzie miał jeszcze pięć takich kanistrów. Łącznie przygotował 140 litrów benzyny.

  - Gdy szedł do sądu z tymi kanistrami, ja poszedłem z nim i rzuciłem się na niego. Z sądu akurat wychodził inny pan, który uderzył napastnika w twarz. Dzięki temu mogliśmy go obezwładnić. Ja miałem przy sobie kajdanki i założyliśmy mu je. Potem już szybko przejęła go policja. W kurtce miał jeszcze nóż i młotek oraz szybko działającą podpałkę - opowiada.

  Gdy mężczyźni zapytali go czemu to zrobił, odpowiedział, że jest psychiatrą i że ktoś skrzywdził mu rodzinę.

  Na razie nie wiadomo co miał na myśli napastnik. Prawdopodobnie przed sądem toczyła lub toczy się sprawa cywilna lub rodzinna związana z jego rodziną.

  Dziś jeszcze może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa i sprowadzenia groźby wielkiego pożaru.

  CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE:
  Atak siekierą w sądzie w Szczecinie! Mężczyzna miał kanistry z benzyną. Ranny strażnik [WIDEO]  _____________________________________________________________________________________________________

  Polecamy także: Akcja przed prokuraturą w Szczecinie. Rzucił się z nożem na dziennikarzy! Padły strzały ostrzegawcze  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!  Wybory samorządowe 2018. Serwis specjalny na GS24.pl  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów