Arkońska. Wieści z placu budowy. Kiedy koniec? [ZDJĘCIA]

  Arkońska. Wieści z placu budowy. Kiedy koniec? [ZDJĘCIA]

  Redakcja

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Arkońska. Wieści z placu budowy. Kiedy koniec? [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©UM Szczecin

  Ostatnie dni dla wykonawcy przebudowy ul. Arkońskiej były bardzo pracowite.
  Postęp prac jest na tyle zaawansowany, że już od najbliższego piątku planowane jest przywrócenie komunikacji tramwajowej w ciągu al. Wojska Polskiego do Głębokiego.

  W ramach robót torowych wykonawca w minionym tygodniu betonował torowisko w al. Wojska Polskiego od strony centrum, trwały też prace związane z układaniem i spawaniem torowisk na odcinkach łukowych na rondzie. Przygotowywano się też do ich zabetonowania od strony ul. Arkońskiej. Realizowano prace przy sieciach trakcyjnych, jak również układano kostkę kamienną oraz ustawiano elementy chodników i zabruków na rondzie.

  ZOBACZ TEŻ: Przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie  Dzięki zrealizowaniu prac przy torowisku i sieciach trakcyjnych, w tym tygodniu planowany jest próbny przejazd tramwaju, a od piątku 15 lutego przywrócenie normalnego kursowania tramwajów. Szczegóły przekażemy w kolejnych komunikatach.

  O inwestycji  Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S Arkonia na ponad 170 miejsc. Powstaną też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

  Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A.

  Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

  ZOBACZ


  Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie prawie na finiszu [ZDJĘCIA]  CZYTAJ TEŻ:
  Przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe wieści z placu budowy [ZDJĘCIA]  Rusza wielka przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Powstanie nowoczesna trasa [TERMINY, OBJAZDY, MAPY]


  Zobacz również: Trwa przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie [ZDJĘCIA]  Zobacz również rozmowę z Piotrem Krzystkiem w trzech częściach:  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY