Arkońska: Brakuje lekarzy, więc chorzy muszą czekać

  Arkońska: Brakuje lekarzy, więc chorzy muszą czekać

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Folkman

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Arkońska: Brakuje lekarzy, więc chorzy muszą czekać

  ©Pixabay

  Pacjentowi skierowanemu do Poradni Chorób Zakaźnych szpitala przy ul. Arkońskiej wyznaczono termin za dwa lata. - Ile osób przez ten czas można zarazić - pyta przerażony pacjent. Rzeczniczka placówki tłumaczy, że to był błąd, ale nie ukrywa, że do poradni są i tak długie kolejki
  Arkońska: Brakuje lekarzy, więc chorzy muszą czekać

  ©Pixabay

  - Mam nadzieję, że ta data widniejąca na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca terminu przyjęcia to błąd w systemie a nie rzeczywisty stan - pisze w mailu na alarm@gs24.pl nasz Czytelnik. - Termin jaki mi się wyświetlił do Poradni Chorób Zakaźnych to 11 stycznia 2021 i dotyczy pilnych przypadków. Mam w związku z tym pytanie: Jak państwo wyobrażają sobie pacjenta z podejrzeniem choroby zakaźnej oczekującego dwa lata na leczenie? Ile osób przez ten czas oczekiwania może zarazić? Jest ponad tysiąc osób oczekujących. Średni czas oczekiwania przypadków pilnych to prawie 250 dni (8 miesięcy). Pacjenci ze Szczecina i okolic nie mają szans na szybką diagnozę i leczenie. Pytanie tylko, kiedy ta bomba wybuchnie?

  O terminy do porani zapytaliśmy rzeczniczkę Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Okazuje się, że termin, który wyznaczył system pacjentowi był błędny.

  - Dla pilnego przypadku otrzymał on datę wizyty dla chorych skierowanych do poradni w stanie stabilnym - mówi Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala przy ul. Arkońskiej. - Błąd w systemie został naprawiony i dotyczył tylko tej poradni. Pomijając tę konkretną sytuację, trzeba przyznać, że kolejki do poradni są długie. Obecnie wyznaczane są w przypadku pilnym na wrzesień 2019 roku. Wynika to przede wszystkim z braku lekarzy, dodatkowo jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w regionie, który prowadzi Poradnię Chorób Zakaźnych.

  Pacjenci otrzymują terminy wizyt zgodnie z kolejką oczekujących, natomiast w większości przypadków mogą pozostawać pod opieką lekarza rodzinnego.

  - Trzeba podkreślić, że w sytuacjach, które wymagają pilnej interwencji specjalistów, pacjent kierowany jest od razu do szpitala - kończy Andruczyk.

  POLECAMY:
  KULISY ZDROWIA


  Gips? Czasem bardziej szkodzi, niż pomaga. Co w zamian? Zobacz w "Kulisach zdrowia"

  POLECAMY TAKŻE: SOR w przy ul. Unii Lubelskiej. Jedyny taki w województwie  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »