Arkonia Szczecin ze zmiennym szczęściem grała w Poznaniu

(an)
Waterpoliści Arkonii, mimo porażki, dalej są wiceliderem.
Waterpoliści Arkonii, mimo porażki, dalej są wiceliderem. Andrzej Szkocki
W weekend piłkarze wodni Arkonii Szczecin rozegrali w Poznaniu kolejny dwumecz w ramach mistrzostw Polski seniorów. Przeciwnikiem był miejscowy Alstal.

Pierwszy pojedynek niespodziewanie zakończył się porażką szczecinian 8:11. Gospodarze przez pierwsze dwie kwarty objęli trzybramkowe prowadzenie. Choć druga połowa była wyrównana, to szczecinianom zabrakło czasu na odrobienie strat.

W meczu rewanżowym nasi zawodnicy pokazali, że to oni są zespołem lepszym i pewnie wygrali 17:10. Po pierwszej połowie był remis, ale decydująca okazała się trzecia kwarta, w której szczecinianie zdobyli pięć bramek, nie tracąc żadnej.

Porażka nie zmieniła sytuacji w tabeli i Arkonia nadal zajmuje pozycję wicelidera.