Arkonia Szczecin - świetne widowisko w półfinale, wygrany mały finał

jakub lisowski
Waterpoliści Arkonii mogą być zadowoleni ze swojej postawy
Waterpoliści Arkonii mogą być zadowoleni ze swojej postawy Arkonia Szczecin facebook
Piłka wodna. Arkonia Szczecin zajęła 3. miejsca w turnieju finałowym o Puchar Polski. Nasz zespół - jako jedyny - przebijał się do imprezy poprzez eliminacje.

Arkonia Szczecin miała bardzo słaby poprzedni sezon, więc nie mogła liczyć na rozstawienie w turnieju finałowym. Wiedziała też, że jeśli pokona Alfę Gorzów pojedzie po Puchar do Łodzi i z gospodarzami zagra w półfinale. A łodzianie to najlepszy zespół ostatnich lat w Polsce. Mimo to Arkonia podjęła rękawice.

Gorzów został pokonany 9:5 i było to dobre przetarcie dla naszego zespołu. Potwierdziła to również główna impreza.

Półfinał był doskonałym widowiskiem i świetną reklamą waterpolo. Łodzianie w połowie pierwszej odsłony objęli prowadzenie 2:0, ale arkończycy jeszcze w tej części doprowadzili do remisu. Kontaktową bramkę zdobył Karol Walkowiak, a wyrównał Paweł Radziński. Druga odsłona - szczecinianie prowadzą 3:2, ale po minucie ŁSTW wyrównuje. I to ten zespół dwukrotnie odskakuje, a goście dopadają.

Trzecie kwarta to kolejna porcja emocji. Arkonia prowadziła 7:5, ale dała sobie wbić trzy bramki z rzędu. Przed ostatnią częścią było więc 8:7 dla gospodarzy. Arkonia wyrównała na 5 minut przed końcem, ale to ŁSTW zadał decydujący cios ponad 2 minuty przed końcem. Mimo prób szczecinianie nie zdołali już wyrównać.

- Mecz w którym decydowała lepsza dyspozycyjność i skuteczność. Dziś Łódź była lepsza - podsumował jeden z arkończyków na klubowym facebooku.

Spotkanie o trzecie miejsce już zupełnie bez historii. Arkonia bez najmniejszych problemów pokonała 15:2 Waterpolo Poznań. Poznaniacy w półfinale ulegli Polonii Bytom 2:17.

Ciekawszy był finał. Łodzianie do przerwy przegrywali 3:5, ale trzecią odsłonę wygrali 4:0 i taką przewagę utrzymali do końca. Wygrali 10:8 i cieszyli się z kolejnego krajowego trofeum.

Arkonii pozostaje liga. Pod koniec lutego drużyna podejmie Polonię i postara się zbliżyć do 2. pozycji w tabeli.