Arkonia Szczecin kończy sezon z brązowymi medalami

Grzegorz Dembinski
PIŁKA WODNA. W ostatniej serii spotkań elity Arkonia Szczecin dwukrotnie pokonała Waterpolo w Poznaniu i utrzymała 3. miejsce w tabeli.

W przedostatniej serii Arkonia doznała dwóch porażek z Alfą Gorzów i ten zespół zbliżył się na 3 punkty do szczecinian. Ci wiedzieli, że na wpadkę w Poznaniu nie mogą sobie pozwolić.

W pierwszym meczu wygrali 18:10, choć pierwszą kwartę Waterpolo zakończyło na prowadzeniu 3:2. W dwóch kolejnych Arkonia jednak dominowała, wypracowała przewagę i utrzymała do końca. Rewanż był spokojniejszy, bo szczecinianie od pierwszej minuty byli na prowadzeniu. I ostatecznie zwyciężyli 19:7. Dzięki temu mogli cieszyć się z brązowych medali.

Złoto dla ŁSTW Łódź, srebro dla Polonii Bytom.