Arkonia nie obroni tytułu

Arkonii pozostaje walka o srebrny medal.
Arkonii pozostaje walka o srebrny medal. Sebastian Wołosz
Arkonia Szczecin dwa razy przegrała u siebie z ŁSTW Łódź i straciła szanse na obronę mistrzostwa Polski.

Szczecinianie wiedzieli, że tylko dwa zwycięstwa we Floating Arenie mogą dać im szansę na złote medale. Podział punktów nic nie dawał, bo wcześniej arkończycy ponieśli sporo strat. Ale łodzianie przyjechali do Szczecina z podobnymi celami – dwie wygrane w zasadzie zapewniłyby tej drużynie odzyskanie mistrzostwa.

W sobotę i niedzielę zespoły zademonstrowały dużo dobrej gry, ale to łodzianie dysponowali większym arsenałem w ataku. W pierwszym meczu po trzech kwartach prowadzili 4:2 i tę różnicę udało im się utrzymać do końca (7:5). Rewanż jeszcze bardziej był zacięty. Zespoły – mimo przerwy – odczuwały już trudy rywalizacji, więc w obronie było więcej miejsca. ŁSTW wygrało pierwszą i drugą kwartę jedną bramkę, w trzeciej był remis. Arkonia w ostatniej odsłonie zdołała tylko zmniejszyć straty (11:12). Nic więc dziwnego, że goście z wielką radością zareagowali na końcowe rozstrzygnięcie.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu – cztery spotkania – ŁSTW ma już 13 punktów przewagi nad Arkonią, więc będzie nowy mistrz Polski. Zadecydują spotkania łodzian w Poznaniu 13 i 14 maja. Liderzy mają 6 punktów przewagi, więc jedno zwycięstwo powinno zapewnić im sukces.

Na łodzian będzie jednak liczyć Arkonia, która do Waterpolo Poznań traci 7 oczek. Gdyby poznaniacy dwa razy przegrali, to szczecinianie będą mogli zbliżyć się do nich na punkt. Warunek – dwa zwycięstwa w Warszawie. Wtedy o srebrnych medalach rozstrzygałby dwumecz Arkonia – Waterpolo w ostatni weekend maja.