Arkonia dogoniła

stez, 24 sierpnia 2004 r.
Zawodnika Arkonii Szczecin próbuje powstrzymać Łukasz Pelikan (tyłem) z Leśnika Rossy Manowo. Beniaminek z Manowa nie sprostał w sobotę miejscowym przegrywając 2:3. Marcin Bielecki
Najciekawszy mecz 4. kolejki spotkań IV ligi obejrzeli kibice w szczecińskim Lasku Arkońskim. Miejscowa Arkonia pokonała Leśnika Rossę Manowo, choć po kwadransie gry przegrywała 0:2. Na czele tabeli - bez straty punktu - Darzbór Szczecinek.

Darzbór w tym sezonie tylko zwycięża. Wygrał z mocnymi rywalami (Victorią Rolhurt Przecław, KP Police) i wydaje się najpoważniejszym kandydatem do awansu do III ligi. O zespole ze Szczecininka piszemy poniżej.

Arkonia czy igrzyska?

Mecz Arkonii Szczecin z beniaminkiem Leśnikiem Rossą Manowo rozpoczął się w sobotę o godz. 16. O tej samej porze o medal igrzysk w Atenach walczyła w konkursie podnoszenia ciężarów Agata Wróbel. Mimo to, na stadion w Lasku Arkońskim przyszła spora grupa kibiców, którą wzmocniła po przerwie kilkudziesięcioosobowa rzesza tych, którzy wybrali dopingowanie Agaty przed telewizorami.

Mecz z dreszczykiem

Jednak ci co zdecydowali się pójść na mecz piłkarski nie żałowali. Zobaczyli interesujący pojedynek, którego losy ważyły się do ostatnich minut.

Najpierw Perkowski dwukrotnie pokonał golkipera szczecinian Ścieszyńskiego. Potem kontaktowego gola uzyskał Sylwesiuk. W 40. minucie mogło być 2:2, jednak Trociuk za lekko uderzył z rzutu karnego, a Mamrot wyczuł intencje egzekutora.

Po zmianie stron więcej okazji stwarzali przyjezdni, jednak to gospodarze zdobyli dwie bramki. Najpierw Kołtun uderzył kozłem piłkę z prawej strony pola karnego. Mamrota w bramce już nie było, jednak obrońca nie zdążył z interwencją i nie wybił piłki zmierzającej do siatki. W 87. minucie wynik meczu ustalił Kornak w zamieszaniu podbramkowym.

Trener w bramce?

Ostatnio w bramce arkończyków zaszły spore zmiany. Z zespołu odeszli utalentowani Fabiniak i Dżegan. Przyszła kolej na 19-latka - Łukasza Ścieszyńskiego. Pomimo kiepskiego początku już do końca spotkania z Leśnikiem Rossą Manowo radził sobie wyśmienicie i walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu. Jako rezerwowy, w protokole meczowym wystąpił, trener Arkonii - były bramkarz szczecińskiej Pogoni - Wojciech Tomasiewicz.

- Dopóki nie zajdzie taka potrzeba, nie zamierzam stawać między słupkami - mówił po meczu Wojciech Tomasiewicz. - Zresztą podchodzę do sprawy pragmatycznie. Nawet jeśli byłbym trochę lepszy od Łukasza, to ze mnie już nic nie będzie. A ze Ścieszyńskiego, kto wie? Niech się chłopak ogrywa.

Zegar Stali

Przed dwoma tygodniami narzekaliśmy na obiekt Stali Stocznia. Choć nadal kameralny, to wymagający odnowienia. Wśród zarzutów wymieniliśmy m.in. brak zegara. Kibice odwiedzający stadion Arkonii dobrze wiedzą co się stało z tablicą świetlną. Została ona przetransportowana właśnie do Lasku Arkońskiego (przy okazji meczu międzypaństwowego młodzieżowych reprezentacji) i... tam została.