Arka Gdynia - Flota Świnoujście 3:0. Aleksander pogrążył Wyspiarzy

Arkadiusz Aleksander (z lewej) jeszcze w barwach Floty. Teraz zdobywa bramki dla Arki Gdynia. WB
Odchodził ze Świnoujścia rozżalony brakiem awansu do ekstraklasy w poprzednim sezonie. Teraz Arkadiusz Aleksander zdobył dwie bramki i zaliczył asystę w meczu z Flotą, a Arka Gdynia, w której obecnie występuje, pokonała Wyspiarzy 3:0 na własnym stadionie.

Po tym jak defensywa Floty nie spisała się zbyt dobrze w przegranym 2:4 meczu Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz, wszyscy w klubie czekali na powrót po kontuzji Michała Stasiaka. Doświadczony stoper od poniedziałku trenował z zespołem i wyszedł w Gdyni w pierwszym składzie. Nie zdołał jednak uchronić Floty od wysokiej przegranej.

Środowy mecz Wyspiarze zaczęli dobrze, posiadali optyczną przewagę, ale w pierwszej połowie nie zdołali zdobyć bramki, a im bliżej przerwy, tym gospodarze pewniej czuli się na boisku. Na odpoczynek oba zespoły schodziły przy rezultacie 0:0, który bardziej zadowalał przyjezdnych.

W drugiej połowie Arka rozpędziła się na dobre. Jeszcze kilka minut po wznowieniu Brazylijczyk Marcus minimalnie spudłował, ale już w 56. minucie z czterech metrów nie pomylił się Arkadiusz Aleksander, który do Arki trafił tego lata właśnie z Floty.

W 60. minucie na boisku pojawił się nowy gracz w drużynie gości, sprowadzony w tym tygodniu prawy pomocnik Tomasz Mokwa. 20-latek mógł mieć prawdziwie mocne wejście. Golkiper gospodarzy Michał Szromnik ledwo zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki po jego uderzeniu.

Flota ocknęła się i groźne sytuacje stworzyli sobie także Mateusz Szałek i Krzysztof Bodziony. Jednak tego dnia szczęście sprzyjało gospodarzom. W 76. minucie Aleksander dopadł do piłki odbitej przez bramkarza po strzale Radosława Pruchnika i podwyższył na 2:0.

Pięć minut później były Wyspiarz całkowicie pogrążył byłych kolegów asystując przy golu na 3:0 autorstwa Marcusa.

Następna kolejka I ligi już w najbliższy weekend. Flota w niedzielę o godz. 17 podejmie u siebie Energetyk ROW Rybnik.

Arka Gdynia - Flota Świnoujście 3:0 (0:0)
Bramki: Aleksander 2 (56, 76), Marcus (81).

Arka: Szromnik - Glauber (70 Wojowski), Sobieraj, Jarzębowski, Kubowicz, Tomasik, Rzuchowski, Pruchnik, Radzewicz (46 Szwoch), Marcus, Aleksander (82 Szubert).

Flota: Gąsiński - Jasinski, Zalepa, Stasiak, Opałacz, Wrzesień (60 Mokwa), Szałek, Niewiada, Grzelak (70 Arifovic), Bodziony (83 Śpiączka), Nwaogu.

Żółte kartki: Sobieraj, Wojowski - Bodziony, Niewiada.

Sędzia: Łukasz Szczech