Mimo braku pozwolenia na budowę i nieuaktualnianej strony internetowej władze spółki odpowiedzialnej za budowę Fabryki Wody zapewniają, że inwestycja powstanie.

W tym roku mija osiemnaście lat od zamknięcia kąpieliska „Gontynka” przy ulicy 1 Maja. Planów jej reaktywacji było wiele. Obecny wydaje się najbardziej zaawansowany, choć najważniejsze decyzje dopiero przed nami. Dwa miesiące temu prezes spółki Fabryka Wody zapowiadał, że wkrótce wydane zostanie wydane pozwolenie na budowę. Niestety jeszcze go nie ma.

- Jest wydana decyzja środowiskowa, natomiast trwają jeszcze procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę - mówi Piotr Zieliński z urzędu miejskiego w Szczecinie.

Zapewnia, że plany ogłoszenia przetargu na wykonawcę są aktualne, ale konkretnych dat nie ma. Mowa jest o lecie.

- Przetarg zostanie ogłoszony latem. Z uwagi na konieczność przygotowania kompletnej dokumentacji na tym etapie postępowania nie jest możliwe określenie dokładnej daty przetargu - dodaje Zieliński.

Wykonawca ma być wybrany do końca roku. Prace na budowie mają się rozpocząć na przełomie 2018/2019. Potrwają dwa lata. Otwarcie jest planowane na 2021 rok.

Miejska spółka Fabryka Wody została powołana w ubiegłym roku. Odpowiada za powstanie parku wodnego. Nie wiadom jeszcze, czy będzie nim zarządzała. O spółce i jej planach próżno jednak szukać informacji w internecie. Strona fabrykawody.eu nie była uaktualniana od dawna.

- Strona w najbliższym czasie będzie odświeżona i uzupełniona o dane kontaktowe spółki - zapewnia Piotr Zieliński.

Według zwycięskiego projektu szczecińskie kąpielisko ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie i stanowić połączenie parku wodnego i multimedialnej strefy edukacyjnej.

Zobacz również: Aquapark w Szczecinie, czyli Fabryka Wody. Kiedy powstanie? Poznaliśmy konkretną datę

Zobacz również wideo: Aquapark w Szczecinie - strefa wellness, łaźnie piwne i wycieczka 3D

Aquapark w Szczecinie. Czytaj również:

POLECAMY: