30 stycznia dowiemy się, kto chce zbudować szczeciński aquapark. Do tego czasu poznajemy szczegóły atrakcji, które mają być na obiekcie. Dziś spółka Fabryka Wody, która odpowiada za powstanie obiektu pochwaliła się planami budowy saunarium.

Saun ma być aż 16. To jedno z największych saunariów w Europie.

Zobacz galerię

------------------

Aquapark w Szczecinie - Fabryka Wody. To będzie najnowocześniejsze saunarium na świecie

- Zaplanowano w nim 16 saun (fińskie i łaźnie parowe) oraz grotę śnieżną.

Każda sauna będzie miała swój wyjątkowy klimat- pustynna, zamkowa ( z charakterystycznym sklepieniem krzyżowo-żebrowym (foto), kominkowa, rajska wyspa ( z ekranem z tropikalną plażą- foto), marynistyczna, słowiańska bania (foto), origami, ziołowa, różana, Havana ( wszystkie trzy z dozownikami zapachów, wulkaniczna ( dźwięk i sztuczny dym, imitacja otoczenia wybuchającego wulkanu), cesarska, kinowa ( z ekranem LCD), klockowa ( dla dzieci, z niższa temperaturą), hammam łaźnia turecka z marmurowym stołem do zabiegów kosmetyczno-relaksacyjnych oraz caldarium (pomieszczenie do wypoczynku o średniej temperaturze) - opisują szczegóły projektu przedstawiciele Fabryki Wody.

Jeśli na początku lutego udałoby się wybrać wykonawce, to aquapark mógłby powstać do końca 2021 r. (30 miesięcy od momentu podpisania umowy).

Park wodny powstałby na gruzach kąpieliska Gontynka przy ul. Sczanieckiej.

Ma kosztować ok. 200 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:
Aquapark w Szczecinie. Jest przetarg. Ile ma kosztować inwestycja? To trochę za mało

Aquapark w Szczecinie - strefa wellness, łaźnie piwne i wycieczka 3D

Aquapark w Szczecinie. Czytaj również: