Flota Świnoujście rozgromiła Energetyk Gryfino

Charles Nwaogu zdobył jedną z bramek dla Floty w sparingu z Energetykiem.
Charles Nwaogu zdobył jedną z bramek dla Floty w sparingu z Energetykiem. Andrzej Szkocki/archiwum
Aż 6:0 piłkarze Floty Świnoujście pokonali trzecioligowy Energetyk Gryfino w meczu sparingowym rozegranym na boisku pierwszoligowca.

Oba zespoły testowały kilku zawodników. Flota sprawdzała m.in. bramkarza Szymona Gąsińskiego oraz pomocników Patricka Waltara, Michala Machacka i Rafała Górskiego. W zespole gości zagrali m.in. Wasilij Tartiszew czy Dawid Jeż.

Wyspiarze już do przerwy prowadzili 4:0. W 19. minucie Maciej Mysiak wykorzystał daleki wrzut z autu i umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową. Tą częścią ciała bramki zdobywali też Charles Nwaogu (24 min.), Sebastian Zalepa (29 min.) i Ensar Arifović (65 min.).

W 35. minucie Piotr Kieruzel zdobył gola z rzutu karnego, ale w 42. nie wykorzystał jedenastki. Ostatniego gola strzelił w 76. minucie Damian Siwiec, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Kolejny sparing Flota rozegra u siebie w sobotę o godz. 13 z niemieckim Torgelower SV. Również w sobotę, tylko że dwie godziny wcześniej Energetyk zmierzy się z Arkonią Szczecin.

Flota Świnoujście - Energetyk Gryfino 6:0 (4:0)
Bramki: Mysiak (19), Nwaogu (24), Zalepa (29), Kieruzel (35-karny), Arifović (65), Siwiec (76).

Flota:Łukasz Kupczanko (46 Szymon Gąsiński) - Sebastian Zalepa, Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Marek Opałacz - Christian Nnamani (46 Patrick Watlar, 74 Damian Siwiec), Michał Stasiak (46 Mateusz Szałek), Michal Macháček (67 Christian Nnamani), Maciej Mysiak (79 Rafał Górski), Rafał Grzelak (46 Ensar Arifović) - Charles Nwaogu (46 Bartosz Śpiączka).

Energetyk: Paweł Horodyski - Yuuta Kinowaki, Dawid Jeż (67 Paweł Chamera), Paulinus Igbokwe (46 Jacek Wierzbicki), Łukasz Kondraciuk, Marek Lipka (46 Łukasz Aleksandrowicz), Gracjan Żeglin, Shoma Akuta (63 Jacek Klimas), Adrian Ułasowicz (81 Marcin Maćkiewicz), Wasilij Tartiszew (78 Kamil Karbowski), Sebastian Kuchcik (46 Kamil Walków).