Wisła - Pogoń 2:0. Portowcy ciągle bez zwycięstwa

paz
Pogoń Szczecin przegrała z Wisłą Kraków 0:2
Pogoń Szczecin przegrała z Wisłą Kraków 0:2 archiwum
Pogoń Szczecin przegrała 0:2 z Wisłą Kraków. Portowcy wprawdzie zaprezentowali się lepiej niż w trzech pierwszych meczach rundy, ale znów mieli problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych.

W wyjściowym składzie Pogoni zaszły cztery zmiany względem ostatniego meczu z Piastem Gliwice. Julien Tadrowski zastąpił na prawej obronie Petera Hricko, Wojciech Golla w środku pomocy Takafumiego Akahoshiego, Adam Frączczak wybiegł na szpicy w miejsce Donalda Djousse, a Adrian Budka na prawym skrzydle zamiast Takuyi Murayamy.

Portowcy jednak tylko przez pierwszy kwadrans grali jak równy z równym z Białą Gwiazdą. Dogodne sytuacje mieli m.in. Budka i Lewandowski.

W 21. minucie Wisła zdobyła bramkę, ale Rafał Boguski był na spalonym. Wiślacy nadal jednak stwarzali groźne sytuacje. Groźne akcje stworzyli Ivica Illiev oraz… Julien Tadrowski, który trafił piłką w poprzeczkę bramki Dusana Pernisa.

W 37. minucie świetnym strzałem popisał się Radosław Sobolewski. Piłka po strzale byłego reprezentanta Polski odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Pogoni.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, choć na boisku pojawili się m.in. Akahoshi, Hricko i Robert Kolendowicz.

8 minut przed końcem meczu Patryk Małecki zdecydował się na akcję lewą stroną. Zdążył przed interweniującym Tadrowski i dograł do Cwetana Genkowa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w poniedziałek wielkanocny z Lechem Poznań na własnym stadionie.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: Sobolewski 37, Genkow 82.

Wisła: Pareiko - Jovanović,Głowacki,Bunoza, Jaliens - Małecki,Sobolewski,Wilk, Iliev (67 Genkow), Burliga (46 Kosowski) - Boguski (83 Chrapek).

Pogoń: Perniš - Tadrowski, Dąbrowski (46 Hricko), Noll, Pietruszka - Budka, Golla (75 Kolendowicz), Rogalski, Edi, Lewandowski (59 Akahoshi) - Frączczak.