Anwil Włocławek - Spójnia Stargard. Blisko 100 punktów stargardzkiego zespołu

W swoim dziesiątym spotkaniu w sezonie PGE Spójnia mierzyła się na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Stargardzki zespół wygrał 96:84. PGE Spójnia trafiła czternaście trójek, w tym osiem Raymond Cowels III

Przed dzisiejszym spotkaniem sytuacja obu zespołów była podobna. Anwil i PGE Spójnia mają więcej porażek niż zwycięstwa i potrzebują wygranych.

Stargardzki zespół dobrze rozpoczął mecz, trafiając w pierwszej kwarcie cztery trójki. Jak się później okazało, to właśnie ten element gry był najmocniejszą bronią PGE Spójni. A tą bronią najlepiej operował Raymond Cowels III. Amerykanin trafił osiem trójek. I to na świetnej skuteczności, ponieważ spudłował tylko cztery takie próby.

Po pierwszej kwarcie stargardzki zespół wygrywał 24:8. Gospodarz, w przeciwieństwie do gości, mieli wtedy wielkie problemy ze zdoobywaniem punktów rzutami z dystansu. W pierwszych dziesięciu minutach trafili jedną trójkę na jedenaście prób.

W drugiej kwarcie Anwil poprawił się w ataku zdobywając 35 punktów. I zbliżył się do PGE Spójni na trzy punkty. Po dwudziestu minutach stargardzki zespół wygrywał 46:43.

PGE Spójnia Stargard - King Szczecin. Koszykarskie derby na ...

Po długiej przerwie gospodarze starali się jak mogli przejąć inicjatywę, ale jak im się kilka akcji powiodło, to zaraz goście odpowiadali trójkami. Oczywiście, najczęściej Cowels III. W końcówce tej kwarty PGE Spójnia nieco odskoczyła i po trzydziestu minutach miała 10 punktów przewagi.

Czwartą kwartę goście rozpoczęli od dwóch trafień, powiększyli przewagę i pozostało jej pilnować. W grze włocławskiego zespołu było sporo chaosu, a że obrona była dziurawa, to PGE Spójnia nie miała problemu by kontrolować wynik. Stargardzki zespół 96:84

W kolejnym spotkaniu PGE Spójnia zagra 13 listopada na wyjeździe przeciwko Arce Gdynia. Stargardzki zespół ma cztery zwycięstwa i sześć porażek. Anwil ma cztery zwycięstwa i siedem porażek.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 84:96 (8:24, 35:22, 18:25, 23:25)

Anwil: Clarke 21 (cztery razy za 3 pkt), Booker 19 (2), Moore 13 (1), Radic 11, Lichodiej 5 (1), Bogucki 4, Green 4, Sulima 3 (1), Pluta 2, Tomaszewski 2, Mielczarek

PGE Spójnia: Cowels III 28 (8), Tarrant 18 (2), Matczak 13 (1), Młynarski 11 (2), Kostrzewski 9 (1), Gudul 7, Steele 6, Śnieg 4