Amerykanin wygrał turniej golfistów w Binowie

Andrzej Szkocki
Peter Bronson (z piłeczką) wygrał turniej w Binowie.
Peter Bronson (z piłeczką) wygrał turniej w Binowie. Andrzej Szkocki
Peter Bronson (USA) triumfował w 15. edycji turnieju golfowego rozgrywanego na polu w Binowie, który w tym roku odbył się pod nazwą Floating Garden Szczecin Open Presented by Z.Ch. "Police" S.A .

Finałowa runda była bardzo emocjonująca. Pięciu zawodników było w ścisłej czołówce i dzieliło ich tylko jedno uderzenie. Najbardziej doświadczony z tej stawki Peter Bronson zagrał 73 uderzenia, co dało mu łączny wynik 222. Drugie miejsce zajęli Jakub Ossowski i Malcolm Kokociński uzyskując 228 uderzeń.

Reprezentanci Binowo Park Golf Club zajęli odpowiednio: Maks Sałuda na piątym, a Kacper Bobala na siódmym miejscu.

Zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym deszczu i silnym wietrze.

Bardzo dobrze zaprezentowali się amatorzy reprezentujący Binowo Park Golf Club: Adrian Kaczała i Mateusz Wardyn. Adrian zagrał jedną z najlepszych rund tego turnieju 72 uderzenia, co dało mu wyraźne zwycięstwo w kategorii amatorów i ósme miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Mateusz Wardyn zagrał finałową rundę z nowym rekordem życiowym 73 i zajął drugie miejsce.