Amazon stawia na ludzi z pasją z Programem Rozwoju Talentów

Materiał informacyjny Amazon
materiały prasowe Amazon
Udostępnij:
Staż to wciąż niedoceniany element życia zawodowego. Bywa traktowany jako czas przysłowiowego parzenia kawy i odbierania telefonów, co w życiorysie młodego człowieka często oznacza zmarnowane dni. Czasem sam student ze świadectwem ukończenia szkoły lub dyplomem uczelni wyższej jest przekonany, że staż jest dla niego zbędny. Przed wejściem na rynek pracy absolwenci powinni wiedzieć, na jakich zasadach on funkcjonuje i co powinni zrobić, aby dostać wymarzoną pracę i sprawnie się w niej odnaleźć. Droga od teorii do praktyki jest zazwyczaj długa i wyboista, a w jej pokonaniu pomagają takie inicjatywy jak Program Rozwoju Talentów Amazon.

Wbrew powszechnej opinii rekruterzy zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe również absolwentów. Liczba zaliczonych praktyk studenckich, staży i wolontariatów znacznie wpływa na opinię o kandydacie starającym się o pracę. Czasem punkty, które w CV mogą wyglądać na drobiazgi, pomagają w wyróżnieniu się na tle innych i zwiększeniu szans na pozytywną decyzję o zatrudnieniu.

Nowe podejście

Zmieniający się rynek wymusza nowe podejście do staży. Coraz więcej firm dostrzega w nich potencjał i przygotowuje je specjalnie pod kandydatów, uważając to za najlepszy sposób na pozyskanie wykwalifikowanych pracowników. Staże to coraz częściej spójne i przemyślane programy szkoleniowe, dostosowane indywidualnie do każdej osoby. Jedną z firm, która w ten sposób poszukuje talentów, jest Amazon. W swoim programie oferuje stażystom możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy, aby w przyszłości mogli podjąć pracę w firmie.

- Znając swoje potrzeby kadrowe i dostrzegając lukę na rynku edukacyjnym, sami postanowiliśmy zadbać o pozyskanie wykwalifikowanych pracowników. Tak powstał nasz program stażowy, a właściwie Program Rozwoju Talentów - wyjaśnia Ewa Fiedor, Apprenticeship Senior Program Manager. - W interesujących nas obszarach jak IT czy BHP, poszukujemy ludzi z pasją, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania, przez dwa lata intensywnie się ucząc i zdobywając doświadczenie zawodowe. Uczestnicy programu stażowego mogą liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie i dostęp do wszystkich bonusów, z jakich mogą korzystać stali pracownicy firmy, w tym zniżki na zakupy w sklepie Amazon.pl, dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej i karty Mulitisport – dodaje Ewa Fiedor

Co ważne, w długofalowej perspektywie czasowej, okres stażu traktowany jest jako okres składkowy i wliczany do ogólnego stażu pracy wymaganego do uzyskania w przyszłości emerytury z ZUS. Po ukończeniu nauki dotychczasowi stażyści mają duże szanse na dalszą pracę w Amazon. Zatrudnionych w ten sposób zostało już ponad 30 pracowników.
Uczestnicy programu stażowego Amazon mogą wybrać rolę, do której będą się przygotowywać, uwzględniając własne zainteresowania, dotychczasowe wykształcenie oraz miejsce zamieszkania. Staż umożliwia zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, które pozwolą w przyszłości podjąć pracę na określonych stanowiskach. Obok szkoleń zewnętrznych największą część czasu stażyści spędzają na szkoleniach na stanowisku pracy, gdzie dzięki pomocy mentorów oraz trenerów rozwijają swoje umiejętności zawodowe i biznesowe.

Szansa dla ludzi z pasją i ambicjami

Program Rozwoju Talentów Amazon wystartował w Polsce w 2018 roku. Wtedy uczestniczyły w nim 4 osoby. Z każdym kolejnym rokiem program nabierał tempa i dotychczas dołączyło do niego ponad 140 stażystów. Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji Programu Rozwoju Talentów Amazon, która rozpocznie się po wakacjach. Tym razem Amazon zatrudni na stażu w Polsce ponad 80 osób w Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Sosnowcu, Łodzi, Okmianach, Świebodzinie i Szczecinie. Zainteresowani mogą jeszcze aplikować.
Program Stażowy Amazon adresowany jest do osób znajdujących się na różnych etapach aktywności edukacyjnej czy zawodowej. Oferta dla uczniów ostatnich klas szkół średnich technicznych i studentów pozwala pogodzić zdobywanie wiedzy teoretycznej w szkole oraz praktycznej na stażu. Do programu mogą zgłaszać się także absolwenci uczelni bez wcześniejszego doświadczenia, którzy poszukują swojej drogi kariery zawodowej. Jest on również atrakcyjny dla pracowników z doświadczeniem, chcących się przekwalifikować i nadać swojemu życiu zawodowemu nowy kierunek. Ze stażu skorzystać mogą także osoby, które już pracują w Amazon, a chciałyby zmienić swoją zawodową drogę. Około 40-50 procent ogólnej liczby stażystów to ci, którzy już wcześniej pracowali w Amazon.

Pięć programów w 3 różnych obszarach biznesowych

Spośród pięciu przygotowanych przez firmę ścieżek kształcenia, dwie wymagają wykształcenia średniego (Technik utrzymania ruchu i Technik wsparcia IT), kolejne dwie wyższego wykształcenia kierunkowego (Inżynier Automatyk i Inżynier wsparcia IT), a ostatnia dowolnego wykształcenia wyższego (Specjalista BHP).

- Zainteresowani szkoleniem w programie stażowym BHP muszą mieć wykształcenie wyższe, bowiem w pierwszym roku trwania programu wysyłamy ich na branżowe studia podyplomowe. W kolejnym roku przechodzą kolejne 100 godzin szkolenia. W czasie nauki zdobywają certyfikaty NEBOSH, ISO. Stopniowo poznają firmę i specyfikę pracy w różnych działach – informuje Ewa Fiedor.

Jak zgłosić się na staż?

Osoby zainteresowane programem powinny regularnie odwiedzać stronę internetową Amazon. Znajdują się na niej wszystkie obecnie prowadzone rekrutacje w Polsce i nie tylko. Na stronie należy wybrać najbardziej odpowiadające stanowisko oraz miasto, w którym jest możliwość realizowania stażu i rozpocząć proces aplikacji. Ogłoszenia są dostępne również w serwisie pracuj.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Amazon stawia na ludzi z pasją z Programem Rozwoju Talentów - Gazeta Wrocławska

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie