Alpejski PŚ. Holdener wygrała slalom w Sestriere, Shiffrin "tylko" druga

Piotr Rutkowski
Mikaela Shiffrin nie odniosła swojego 77. zwycięstwa w karierze
Mikaela Shiffrin nie odniosła swojego 77. zwycięstwa w karierze ANDREA SOLERO/PAP/EPA
Szwajcarka Wendy Holdener wygrała w Sestriere slalom alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a trzecie prowadząca po pierwszym przejeździe Słowaczka Petra Vlhova. Polki nie startowały.

Mistrzyni z Pekinu w tej konkurencji Vlhova nadal nie może odnaleźć olimpijskiej formy. Podobnie jak w sobotnim slalomie gigancie prowadziła na półmetku, ale nie utrzymała przewagi i stanęła na najniższym stopniu podium.

Świetnie pojechała natomiast Holdener, która odniosła piąte pucharowe zwycięstwo w karierze. Utytułowaną Amerykankę wyprzedziła o 0,47 s, a Słowaczkę o 0,7.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała Shiffrin, która ex aequo z Holdener zajmuje pierwsze miejsce w punktacji slalomu.

Wyniki slalomu w Sestriere:

1. Wendy Holdener (Szwajcaria) 1.56,29 (58,75/57,54)
2. Mikaela Shiffrin (USA) strata 0,47 (58,84/57,92)
3. Petra Vlhova (Słowacja) 0,70 (58,51/58,48)
4. Hanna Aronsson Elfman (Szwecja) 1,05 (1.00,65/56,69)
5. Paula Moltzan (USA) 1,07 (59,61/57,75)
6. Anna Swenn-Larsson (Szwecja) 1,13 (59,28/58,14)