Alien Ubezpieczenia. Najatrakcyjniejsze oferty, niemal 40-ubezpieczalni, w jednym miejscu

Materiał informacyjny Alien Nauka Jazdy
Wprowadzili do świata kierowców niezliczoną liczbę osób, teraz dbają również o ich pełne bezpieczeństwo. Zarówno na drodze, jak i w życiu prywatnym czy zawodowym. Emilia Taraszkiewicz-Michalska oraz Piotr Michalski, właściciele nauki jazdy Alien w Szczecinie, właśnie uruchomili agencję ubezpieczeń pod dobrze szczecinianom znaną nazwą - Alien.

Alien, to nazwa, która wielu szczecinianom kojarzy się z nauką jazdy i przygotowaniem do egzaminu. Jednak tym razem mamy do czynienia z ubezpieczeniami. Czy działalności się ze sobą łączą?

Piotr Michalski - Można powiedzieć, że tak. Alien wprowadził do świata kierowców wielu kandydatów na prawo jazdy. Po 15 latach budowania zaufania i rozpoznawalności w Szczecinie, przyszedł czas na kolejny projekt - dalszą edukację kierowców, ale od strony ubezpieczeń.

Skąd decyzja, by udać się akurat w kierunku ubezpieczeń?

Tu podaj tekst alternatywny

Emilia Taraszkiewicz-Michalska - Posiadając flotę pojazdów, na bieżąco poznajemy rynek ubezpieczeń i zakres proponowanych usług. Dzięki temu, w momencie kolizji czy awarii samochodu, możemy usprawnić pewne procesy. Wielokrotnie uczestniczyliśmy różnych sytuacjach drogowych i korzystaliśmy z zakresu polis do pojazdu. Przykład? - Assistance pomoc w drodze czy wynajem auta po kolizji. Szkolimy również motocyklistów. Dla nich jest bardzo ważne ubezpieczenie od nieprzewidywalnych nagłych zdarzeń losowych. Wielu kursantów pytało nas podczas jazd lub na zakończenie kursu - co dalej? - Jak zabrać się do zakupu swojego pierwszego auta? - Na co zwrócić uwagę? - O co chodzi z tymi ubezpieczeniami? Tak powstał pomysł na rozwój nauki jazdy o multiagencję ubezpieczeniową.

Jak przedstawia się oferta agencji? Z jakiego rodzaju ubezpieczeń można skorzystać?

Piotr Michalski - Oferujemy ubezpieczenia z blisko 40 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Tym samym nasza agencja zapewnia szeroki zakres działania. Zaczynając od usługi rejestracji pojazdu w urzędzie miasta, poprzez dobór polisy OC obowiązkowego dla pojazdu i AC od kradzieży oraz innych zdarzeń, aż po assistance pomocy w drodze - które szczególnie cenią sobie panie. Poza tym uświadamiamy naszych klientów, jak ważne jest posiadanie polisy chroniącej życie i zdrowie z zakresu indywidualnych ubezpieczeń na życie i zdrowie.

Klientami Alien są wyłącznie osoby indywidualne czy również firmy?

Emilia Taraszkiewicz-Michalska - Naszymi klientami są również firmy, które zgłaszają się, aby podnieść kwalifikacje swoich pracowników z zakresu prawa jazdy. Mamy dla nich propozycje ubezpieczenia m.in. od skutków utraty dochodów, straty majątku firmy w skutek zalania lub ognia czy ochrony zdrowia pracowników, ale też wykupienia pakietów medycznych.

Czy są ubezpieczenia szczególnie polecane klientom? Jeśli tak to jakie?

Piotr Michalski - Do obowiązkowego ubezpieczenia OC zalecamy pakiety pomocy w drodze, ubezpieczenie szyb oraz ochronę od kradzieży. Zwracamy też uwagę na ubezpieczenia dla bezpieczeństwa. Dzięki nim w przypadku pobytu w szpitalu wskutek zdarzenia drogowego lub nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu, nasi klienci mogą być spokojni, że otrzymają satysfakcjonujące wypłaty z towarzystw ubezpieczeniowych.

Wiele osób poszukujących ubezpieczeń decyduje się na konkretne warianty ze względu na niską cenę. Jakie są Państwa doświadczenia w tym kierunku? Czy jest to dobry sposób?

Emilia Taraszkiewicz-Michalska - Tanie nie zawsze znaczy dobre. Prosty przykład - otrzymujemy prawo jazdy i kupujemy auto. Mamy ochotę zabrać naszą najbliższą osobę na przejażdżkę do Świnoujścia. Planujemy trasę, będziemy jechać autostradą i drogą ekspresową. Po drodze okazuje się, że mamy awarię, wyciek płynu chłodniczego, i nie możemy kontynuować jazdy. Wiemy, ze szkolenia w nauce jazdy, że na tych drogach może nas holować wyłącznie pojazd do tego przeznaczony. Mając tanią polisę, tzn. samo OC, okazuje się, że musimy na własny koszt zamówić holownik. Średnia cena za usługę to od 200 - 500 zł. Mając dobrze dobraną polisę, rozszerzoną o assistance, wystarczy jeden telefon na infolinię.

W takim razie gdzie Państwa szukać? Od czego zacząć kontakt?

Emilia Taraszkiewicz-Michalska - Można skontaktować się ze mną bezpośrednio. Dane są dostępne na naszej stronie www.alienubezpieczenia.pl lub po prostu przyjść do naszego biura. Działamy przy ul. Bośniackiej 3 w Szczecin-Dąbiu. Oczywiście w biurze nauki jazdy Alien przy Al. Piastów 59/4 również każdy otrzyma potrzebne informacje.

Zapraszamy serdecznie!

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie