Ależ emocje w Kutnie! Wilki przegrały po dogrywce

Anna Pasztor
Paweł Kikowski zdobył dla Wilków 16 punktów.
Paweł Kikowski zdobył dla Wilków 16 punktów. Andrzej Szkocki
King Wilki Morskie Szczecin przegrały na wyjeździe z Polfarmeksem Kutno 70:72.

Wilki potrafiły podnieść się po słabej pierwszej kwarcie, którą rozpoczęli nieco nerwowo. W niej faworyzowani gospodarze szybko odskoczyli i stale powiększali przewagę, trafiając spod kosza i z dystansu. Wilki w ataku raziły nieskutecznością, notując w tej części meczu tylko 22 proc. skuteczności w rzutach z gry.

Zimny prysznic w pierwszych dziesięciu minutach gry podziałał na szczecinian mobilizująco. W kolejnych odsłonach meczu było lepiej, choć ciągle nieco zawodziła skuteczność. Ciężar zdobywania punktów w trudnych momentach wziął na siebie Paweł Kikowski (14 punktów w pierwszej połowie), a jego celne trójki okazały się impulsem dla zespołu do odrabiania strat. Wtórował mu Frank Gaines, a na pierwsze prowadzenie w meczu wyprowadził szczecinian Korie Lucious. Od tego momentu wynik zaczął oscylować wokół remisu. Ostatecznie po trzeciej kwarcie Wilki miały cztery oczka zaliczki (51:47), ale następnie szybko złapały pięć fauli, co wykorzystali gospodarze, by zremisować (65:65). Losy meczu rozstrzygnęły się w dogrywce, którą lepiej rozegrali kutnianie.

Double-double w meczu zanotował Frank Gaines (15 punktów, 13 zbiórek). Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Josh Parker (19 punktów, 4 zbiórek).

To czwarta porażka szczecinian w tym sezonie. Wilki zajmują trzynaste miejsce w tabeli.

16 listopada podejmą Polski Cukier Toruń.

Polfarmex Kutno - Wilki Morskie 72:70 (26:11, 9:22, 12:18, 18:14, d. 7:5)
Wilki: Kikowski 16, Gaines 15, Lucious 9, Leończyk 7, Nowakowski Marcin 7, Nikolić 7, Majewski 5, Aiken 4, Mowakowski Michał 0, Garbacz 0.