Ależ emocje w końcówce! Trzecia wygrana z rzędu Wilków

Anna Pasztor
Wilki Morskie Szczecin pokonały MKS Dąbrowę Górniczą 71:69. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia akcja meczu.

Wynik spotkania otworzyli goście, ale Wilki szybko wyszły na prowadzenie (9:4) i utrzymywały przewagę. Trener Marek Łukomski rotował składem, a gracze rezerwowi Wilków wypadli lepiej niż zawodnicy rezerwowi Dąbrowy. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 19:15.

Drugą ćwiartkę meczu Wilki rozpoczęły od celnej trójki Pawła Kikowskiego. Gospodarze z biegiem czasu poczuli się coraz pewniej i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Kolejne trafienia za trzy punkty szczecińskich obwodowych dały im przewagę nawet czternastu oczek. Gospodarze zdecydowanie wygrywali na tablicach. Jeszcze przed przerwą goście zniwelowali nieco straty, ale Wilki i tak prowadziły 41:20.

Po przerwie obie ekipy grały nieco niemrawo w ataku. Goście chcieli odwrócić losy meczu i postawili na zagrania do swojego podkoszowego zawodnika, Erica Williamsa. Koszykarz ten w samej trzeciej kwarcie zdobył osiem oczek. To pozwoliło przyjezdnym zmniejszyć dystans do szczecinian na siedem punktów.

Wystarczyły dwie udane akcje gości, by tablica wyników pokazała 54:52, a chwilę później był remis 54:54. Ostatnia kwarta toczyła się kosz za kosz, a w ważnych momentach dla Wilków trafiał Uros Nikolić. Na siedem sekund przed końcem był remis, a ostatnią akcję wykończył Korie Lucious i szczecinianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

W następnej kolejce (27 grudnia) Wilki zagrają z Asseco Gdynia.

Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 71:69 (19:15, 22:15, 13:17, 17:22)
Wilki: Kikowski 18, Nikolić 15, Leończyk 10, Lucious 9, Majewski 7, Gaines 6, Aiken 4, Nowakowski Michał 2, Nowakowski Marcin 0, Garbacz 0.