MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aleja Kwiatowa zagrożona? Budowa wciąż w powijakach [zdjęcia]

Andrzej Kus [email protected]
Patrząc na Aleję Kwiatową trudno podzielać optymizm ZDiTM co do zakończenia inwestycji do 30 czerwca.
Patrząc na Aleję Kwiatową trudno podzielać optymizm ZDiTM co do zakończenia inwestycji do 30 czerwca. Andrzej Szkocki
Przebudowa Alei Kwiatowej ma zakończyć się 30 czerwca, czyli za 4 dni. Tak uparcie twierdzi Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Budowa jednak wciąż jest w powijakach.

Aleja Kwiatowa zagrożona

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego najwyraźniej nie ma szczęścia do prowadzonych przez siebie inwestycji. Najpierw w nieskończoność przeciągała się budowa kładek na ulicy Gdańskiej. Teraz zapowiada się, że podobna sytuacja czeka nas z Aleją Kwiatową. Według informacji, które uzyskaliśmy u drogowców ma się ona zakończyć 30 czerwca, czyli za cztery dni. Tymczasem wszystko jest kompletnie rozryte, a końca robót w centrum miasta wciąż nie widać. - W Alei Kwiatowej wykonano wszystkie roboty dotyczące infrastruktury podziemnej.

Jest także konstrukcja stalowa pawilonu, wskazówka zegara słonecznego, koryto strumyku, który będzie płynął przez środek. Częściowo posadzono także zieleń - poinformowała nas Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

Okazuje się, że znacznie więcej pozostało do zrobienia. Obecnie trwa montowanie elewacji szklanej pawilonu oraz układanie nawierzchni w rejonie zegara słonecznego. Trzeba przeprowadzić jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz pawilonu.

Trzeba ułożyć nawierzchnię w całej alei oraz podłączyć oświetlenie. Należy również przygotować małą architekturę, w tym ławki i kosze na śmieci.

- Obecnie układana jest nawierzchnia na przejściu dla pieszych w rejonie pl. Żołnierza. Mają miejsce niewielkie utrudnienia, przede wszystkim zwężenie chodnika. Obowiązującym terminem zakończenia prac jest wciąż 30 czerwca - dopowiada Kwiecień-Zwierzyńska.

Czy zostanie dotrzymany termin? Chcieliśmy zapytać o to dyrektora wykonawców Grzegorza Krzywickiego z firmy Erbud. Niestety, nie udało nam się uzyskać żadnej odpowiedzi, przedstawiciele firmy nie chcą na ten temat rozmawiać. Tak samo, jak o szkodach, które powstały w wyniku awarii ciepłociągu. Przypomnijmy, że w kwietniu w samym centrum Szczecina pękły rury i zalały gorącą wodą teren wykonywanej inwestycji.

- My nie posiadamy wiedzy na temat ewentualnych uszkodzeń- dowiedzieliśmy się w zarządzie dróg.

Aleja Kwiatowa docelowo, od strony Bramy Królewskiej rozpoczynać się będzie zegarem słonecznym, po którym będzie można spacerować. W pochmurne dni i wieczorem zegar będzie podświetlany elektronicznie.

Na drugim końcu, od strony pl. Żołnierza, powstanie szklany pawilon. Wzdłuż alei będą biegły dwie cienkie linie wypełnione płynącą wodą, które wieczorem będą świecić. Cała aleja będzie również wypełniona zielenią. Po bokach, tak jak do tej pory, będą drzewa i żywopłoty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński