MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewo". W Rogowie posadzono 23 drzewka

Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz
Do sadzenia drzewek rwały się też panie.
Do sadzenia drzewek rwały się też panie. Starostwo
Miła uroczystość odbyła się przy boisku szkolnym w Rogowie. Ku czci dzieci urodzonych od stycznia do sierpnia w gminie Stargard, posadzono tam sadzonki lip i dębów.

Lipy i dęby sadzili rodzice, których dzieci przyszły na świat w tym roku, konkretnie od stycznia do sierpnia. Gmina Stargard włączyła się do akcji zorganizowanej przez szczecińską Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Kliniska z okazji jubileuszu 95- lecia utworzenia Lasów Państwowych.

Na specjalnie przygotowanym terenie nieopodal boiska w Rogowie, posadzono 12 lip dedykowanych dziewczynkom i 11 dębów- specjalnie dla chłopców. Drzewa sadzili rodzice.

- Każde zasadzone drzewo zdobi tabliczka z imieniem dziecka, stanowiąc niepowtarzalną, zieloną pamiątkę narodzin i dorastania nowych pokoleń - mówi Marek Synowiecki, który prowadził imprezę w Rogowie.

Akcję zorganizowano z inicjatywy sołtys Rogowa Wioletty Zientek. Nadleśnictwo Kliniska przygotowało grunt i zapewniło sadzonki. Piotr Kmet, nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska podkreślał, że akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” włącza całe rodziny do realizowanego przez Lasy Państwowe programu ochrony środowiska.

-Będzie to wyjątkowe przeżycie dla tych dzieci, które dorastając uświadomią sobie wartość „zielonego prezentu”- podkreślał. - Piękna jest ta perspektywa wspólnego dorastania, dojrzewania oraz rodzinnych odwiedzin własnego drzewa, dojrzewającego z roku na rok, podobnie jak wszyscy ci, których posadzone lipy i dęby symbolizują. Lasy Państwowe w skali roku sadzą blisko pół miliarda młodych drzew na terenie kraju. Ta „odrobina” posadzona rękami rodziców dla swoich dzieci, ma jednak dla leśników szczególne znaczenie...

W uroczystej ceremonii uczestniczyli także sołtysi z Lubowa, Poczernina, Klępina oraz Sowna, Strumian, Żarowa i Małkocina. Byli też przedstawiciele gminy i powiatu stargardzkiego.

Ceremonię wspólnego sadzenia drzewek upamiętnia obelisk, który uczestnicy uroczystości odsłonili w pobliżu posadzonych lip i dębów. Później uczestnicy imprezy zrobili grilla, koło gospodyń z Rogowa przygotowało też dla wszystkich swoją zalewajkę. A nadleśnictwo zachęcało do swojego stoiska edukacyjnego.

Zobacz też: rozstrzygnięcie konkursu dla uczestników świetlic TPD w gminie Stargard

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński