Akademicy wracają z tarczą z Bydgoszczy. Astoria - AZS 53:74.

(mc)
Łukasz Pacocha rzucił w Bydgoszczy 18 punktów.
Łukasz Pacocha rzucił w Bydgoszczy 18 punktów. Fot. Archiwum
Po derbowej porażce w I lidze koszykówki ze Spójnią Stargard, akademicy grali dziś w Bydgoszczy. AZS Radex Szczecin niepowodzenie sprzed tygodnia odbił sobie na Astorii, wygrywając 74:53.

Początek meczu należał do gospodarzy. AZS jednak z minuty na minutę rozkręcał się.

- Wygraliśmy z nimi deskę 46:31 i tu był klucz do zwycięstwa - powiedział trener AZS, Zbigniew Majcherek.

Dobrze w spotkaniu zaprezentowali się wysocy zawodnicy AZS, Karol Pytyś i Krzysztof Mielczarek. Swoje oczka dołożył również Łukasz Pacocha i drugą kwartę akademicy wygrali 16:6.

- Graliśmy mądrzej od rywala, a przy tym wychodziły nam kontry i przewagi nie daliśmy już sobie odebrać - dodał szkoleniowiec AZS.

Astoria Bydgoszcz - AZS Radex Szczecin 53:74 (20:13, 6:16, 16:21, 11:24)
AZS: Pacocha 18, Pytyś 18, Maciej Majcherek 12, Mielczarek 10, Michał Majcherek 6, Balcerek 3, Semmler 3, Dudek 2, Sudowski 2, Zarzeczny, Wochna.