Akademicy przegrali mecz w ostatniej kwarcie. To ich czwarta porażka z rzędu

Maciej Homis
AZS Radex Szczecin - Astorią Bydgoszcz 88:101
AZS Radex Szczecin - Astorią Bydgoszcz 88:101 Fot. Adam Słomski
Koszykarze AZS-u Radex Szczecin przegrali we własnej hali z Astorią Bydgoszcz 88:101 (26:25, 22:20, 26:25, 14:31). Była to czwarta porażka naszego zespołu z rzędu.

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów. Szczecinianie mieli spore problemy z zatrzymaniem ataków rywali i tracili sporo punktów. Jednak grali bardzo skutecznie i trzymali dystans. W samej końcówce tracili do Astorii dwa punkty, jednak równo z syreną za trzy punkty trafił Pacocha i gospodarze prowadzili jednym punktem.

W drugiej części meczu AZS systematycznie powiększał swoją przewagę, na dwie minuty prowadził ośmioma punktami. W samej końcówce goście odrobili część strat, ale szczecinianie na przerwę schodzili prowadząc trzema punktami.

W trzeciej kwarcie obraz gry się nie zmienił i Akademicy utrzymywali przewagę do końca. Przed ostatnią kwartą byli cztery oczka przed rywalami.

Szczecinianie przegrali mecz w ostatnich 7 minutach. Wtedy stracili prowadzenie i kompletnie się pogubili. Zaczęli popełniać głupie błędy, często tracili piłkę i zupełnie nie radzili sobie pod tablicami. Przegrywali walkę o piłki pod obydwoma koszami. W efekcie przegrali mecz 88:101.

Trener Zbigniew Majcherek nie mógł wystawić w tym meczu części swoich podstawowych zawodników. Maciej Majcherek zagrał tylko 3 minuty. Najbardziej brakowało jednak Karola Pytysia, który na pewno zwiększyłby szanse w walce podkoszowej.